AKP’Lİ BAŞKANA İKİ CEZA BİRDEN..

AKP’Lİ BAŞKANA İKİ CEZA BİRDEN.. GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ.. MAHKEME KARARINI AÇIKLADI.. BİR DAVAMIZDA DAHA HAKLI ÇIKTIK..

14:04:54 | 2021-02-07

Haber/Osman Şahin

Başkan Yaşar şahin’e tehdit ve hakaret suçlarından ceza..
Başkan Yaşar Şahin, tehdit ve hakaret suçlarından cezalandırıldı..
Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin’in telefon açarak gazetemiz sahibi Osman Şahin’e ana-avrat sinkaflı küfür ve tehdit ettiği gerekçesi ile mahkemeye açılan dava sonuçlandı. Mahkeme gereğini düşündü ve kararını verdi. AK Partili Gürgentepe Belediye başkanı Yaşar Şahin, hem tehdit ve hemde hakaret suçlarından dolayı iki ayrı cezaya çarptırıldı.
Geçen yıl Mart ayında meydana gelen olayda Gazetemizde yayınladığımız bir haberden dolayı gazeteci Osman Şahin’e telefon açarak benim hakkımda haber yapanın anasını avradını S….m diyen Gürgentepe ilçesinin AKP’li başkanı Yaşar Şahin, hakkında Osman Şahin tarafından açılan dava Ordu 1. Asliye ceza mahkemesi tarafından karara bağlandı.
Dava basit usulde, duruşma yapılmadan tek bir hakim tarafından yapıldı ve dosya üzerinden karar verildi. Mahkeme hakimi başkan Yaşar Şahin’e hakaret ve tehdit olmak üzere iki ayrı suçtan hüküm verdi.
Kararda hakaret suçuna para cezası, tehdit suçuna da hapis cezası vererek, her iki cezayı da TCK’nın ilgili maddeler gereğince erteleyerek hükmün açılmasını geriye bıraktı ve başkan Şahin’i 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verdi.
BİR DAVAMIZDA DAHA HAKLI ÇIKTIK..
HİÇ BİR BASIN BU KONUDA HABER YAPAMADI..
Geçtiğimiz günlerde Ordu Büyük Şehir Belediyesi eski başkanı Enver Yılmaz hakkında yaptığımız şikayetimizde Yılmaz cezalanmış ve şimdi de Yaşar Şahin cezalandırıldı. Her iki davamızda da haklı çıktık.
Ancak, ne varki yaşanan bu çirkin olayların mahkemeye intikal ettiği ve ceza verildiği halde olayla ilgili ne Ordu yerel medyası, ne de ulusal yayın organları bu haberlere yer vermemesi medyanın nerelere ve kimlere hizmet ettiği de ayrıca sorgulanmalıdır.
İŞTE MAHKEME KARARLARININ ÖZET BİLGİLERİ :

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı Ordu Gürgentepe

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>