AKP’li M.Tevfik Göksu Açığın Varsa Efelenmeyeceksin.

AKP İBB Grup Başkanı Vekili Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu üzerinde cami bulunan bir arsanın borç karşılığı kamuya devrini savunması, paylaşım yapanlar hakkında yasal gerçekleri görmezden gelen rahatsızlık duyanların anlayacakları dilden yazıyorum...

02:52:45 | 2020-06-05

 

  1. Belgeli ESENLER' Gerçekler.

AKP İBB Grup Başkanı Vekili Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu üzerinde cami bulunan bir arsanın borç karşılığı kamuya devrini savunması, paylaşım yapanlar hakkında yasal gerçekleri görmezden gelen rahatsızlık duyanların anlayacakları dilden yazıyorum...

Tekstilkent Kooperatifi Tarafından Esenler Belediye Başkanlığına 13.500 M2 Eğitim Lajantli arazinin hibe ( şartlı bağış ) olarak tapu devri Esenler belediye Başkanlığına Yapıldı.

Esenler Belediyesi tarafından araziye yeni parseller oluşturarak ikiye ayrıldı. Biri 11.093.063 M2 Tesktilkent Cami inşaatının yanındaki diğeri öğrenci yurdu yapılarak ( Muhtemelen TÜRGEV veya TÜVGAYA ) devredilmek üzere yaklaşık 1.500 M2 olarak iki yeni parsel halinde ayrılarak yeni parsel numarası verilerek yapılan hukuka aykırı haksızlık yapıldığını kimse inkâr edemez.

Geçtiğimiz 2018 Yılı Sonunda Esenler Belediye Başkanlığı tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğüne Tekstilkent Kooperatifi Yönetimi tarafından bedelsiz olarak devir edilen eğitim lajantlı arazinin imar plan değişikliğine müracaat ederek bu arsanın imar Planlarını İşyeri + Konut Lejant değişikliği yapılması için resmi müracaat etmesi üzerini bakanlık tarafından yasal gereği olarak bu değişiklik talebini bir aylık askıya çıkarttı.

Bakanlığın yasal sürede askıya çıkarması akabinde devreye konuya hakim vatan sever vatandaşların devreye grip her zorluğa rağmen askıya çıkartılan değişikliğe itiraz ederek engellendi.

Yasal İşlemlere Rağmen Hızını Alamayan AKP Esenler Belediye Başkanı M.Tevfik Göksu Belediyenin Kamuya ve SGK ya günü geçmiş borçlara karşın bir kere kafaya koymuş tuğu gibi ne pahasına olursa olsun arsa devrini hayata geçirmek için ısrarla hızlı harekete geçerek bu konu hakkında 2018 yılının son günlerinde Meclis gündemine getirdi.

AKP’li Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ekonomik başarısızlığının faturasını belediye bütçesinin % 5 oranında günü geçmiş kamu borcunu karşılamak üzere devretmek istemesi ile belediyenin borçlanma yetkisi olsa dahi YENİ NAKİT KAYNAK SAĞLAMAK İÇİN Kamu ve Özel Bankalardan Nakit KREDİ talebinde bulunamayacağı ( kullanamayacağı ) dolayı bir şekilde kamudan borcu yoktur yazısı almak zorunluluğu olduğunu hatırlatmakta fayda görmekteyiz.

Hali hazırda Esenler Belediye Başkanlığı kamu tüzel kişiliği adına tescilli altın değerinde Oruç Reis Mahallesi 1082 Ada 28 Parsel 11.093.063 M2 arazinin yaklaşık 40.000.000.00 TL karşılığı KAMU SGK borcu karşılığı merkezi hükümete devri yapılacağı öngörmekte.

Tekstilkent Kooperatifinin eğitim amaçlı Lejantli 1082 Ada 28 parselde bulunan 11.093.63 M2 Arazinin 40.000.000.00 TL SGK borcu karşılığı imar planlarını değiştiremeden 2018 yılında okul lejantlı olarak arazinin devri için gerekli yetkiyi Belediye Meclisi gündemine getirerek, meclisten geçirerek onay aldı.

Ak Partili Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu SGK ya kamu borcunu düzenli arazi devirleri ile ödemeyi alışkanlık haline getirdi.

Yönettiği Belediye devasa kamu borcu üreten M.Tevfik Göksu ya açıkça soruyorum başarı bunun neresinde. Pandemi sürecinde sıfır çeken bir Belediye Başkanı hatta meydanlara görünmekten imtina eden meydanlardan ve halkın yüzüne çıkamayan başkan

BELEDİYE Başkanını sadece Merkez Medya TV kanalları ve programlarda ve sosyal medya hesaplarından açıklama ve paylaşımlar yapabilen Belediye Başkanı Göksu Esenler halkını bu zor süreçte yarı yolda bıraktığını değerlendirmekteyiz.

Esenler Belediye başkanı ülke politikaları gündemi ile sürekli meşgul olması ve yeni Askeri Bölge Konut Rezerv Alanı Bölgesine Bütün İmkanlarıyla Nakit Akışı ve Enerjisini Tüketen M.Tevfik Göksu Esenleri yönetemez hale gelmesinin en büyük etkenlerden olduğunu ve Esenlerde kendileri gibi düşünmeyen fakir gruba halkın sorunlarını çözüm üretmeyerek görmezden gelen bir başkan olduğunu hayretle ve üzülerek bu konulara vakıf biri olarak değerlendirmekteyim.

04.06.2020 Şenol Özyurt

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>