Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı, MHP'nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş'in Danışmanı Alaattin Aldemir, Esenler’de hemşeri derneklerini ziyarett etti ve 23 Haziranda Malatyalıların İBB seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na tekrar oy vererek İBB Başkanı seçeceklerini söyledi.

00:21:32 | 2019-05-23
-- Adversting 5 --

Alaattin Aldemir 2018 yılının Mayıs ayında CHP grup toplantısında resmen CHP’li olduğunu açıklamıştı. Aldemir’in rozetini ise o toplantıda bizzat Kemal Kılıçdaroğlu takmıştı.
 
 “EKREM İMAMOĞLU GÜVENİLİR DÜRÜST VE İLKELİ BİRİSİDİR”
Aldemir, CHP’ye 2 bin kişiyle katılması 2 milyona yakın insanımız üzerinde etki yaptığı ve 200 bin kişinin haberlerini takip ettiği gündeme bomba gibi düştü. Aldemir Ekrem İmamoğlu’na çok güvendiğini, ilkeli bir insan olduğunu ve duruşunu beğendiğinden, İBB Başkanı olması için, Türkiye’nin normalleşmesi için herkesin oy vermesi ve çalışması gerektiğini söyledi.
 
Aldemir’in Esenler’deki derneklerin ziyareti büyük ilgi topladı. Bu ziyaret esnasında Aldemir’e Malatya dernekler Federasyonu genel sekreteri Nazife Özdemir yalnız bırakması. Esenler’deki Malatyalılar derneğinde hemşerileri ile uzun uzun konuşan Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı Alaattin Aldemir, 23 Haziranda Malatyalıların İBB’nin seçilmiş Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na tekrar oy vermeleri ve İmamoğlu’nun tekrar kazanması yönünde çalışmalarını istedi.
ALAATTİN ALDEMİR KİMDİR?
Bilal Aldemir’in oğlu Alaattin Aldemir Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilgiler Bölümü’nü bitirdikten sonra 1981 yılında MHP davasından tutuklanarak 1988 sonuna kadar 7 yıl Sıkıyönetim Askeri Tutukevlerinde tutuklu kaldı. Tutuklu iken Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı, geceleri gazetecilik yaparak eğitim hayatını tamamladı.
Aldemir, 1992 Yılında Gençlik Kültür ve Sanat Ocaklarına Genel Başkan oldu. Bizim Ocak ve Ülkü Ocağı dergilerinde Genel Koordinatörlük görevinde bulundu.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı'nı kurdu, Kurucu Genel Başkan olarak görev yaptı.
Avrupa'da Türk Dünyası Federasyonu kurma çalışmalarını gerçekleştirdi. Hergün gazetesinde Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulundu.
İş adamı olarak hayatına devam ederken Demokrat İş Adamları Derneği’ni kurdu ve derneğin teşkilatlanma çalışmalarını sürdürdü.
Aldemir, Türkeş'in Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak tam 4 sene görev yapmış ve 1990'ların ikinci yarısında Türkeş'in en yakınında bulunmuş, bu kritik dönemde en güvendiği isimlerden biri olmuştur.

 

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>