Ardahanlıları (ARDAFED) Bakırköy’de Buluşturdu

İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonu (ARDAFED) Bakırköy Botanikpark’ta 19-24 Nisan 2019’da Ardahan tanıtım günleri tanıtımı devam ediyor

10:27:47 | 2019-04-23
-- Adversting 5 --

.İstanbul Bakırköy Botanikpark'ta 3. Ardahan Günlerini yerel sanatçıların yanı sıra yöresel folklor ekibinin renk kattığı Ardahan Günlerinde, heyecan, coşku, her şeyden önemlisi barış, kardeşlik rüzgarı esiyor. 
 
Kardeşliğin pekiştiği, türkülerin söylendiği, (ARDAFED) tanıtım etkinliğinde Başkan Fakir Yılmaz ve federasyon Başkan yardımcısı Yüksel Kılıç,” Şimdi birlik olma zamanıdır, şimdi ülkenin kardeşliğinin folklor ekibimizin el ele tutuştuğu gibi el ele tutuşma zamanıdır. Bugün demokrasimizin yeşermesi, özgürlüklerin önündeki engellerin kalkması için birlik olma zamanıdır. Yarınlara umut, geleceğe Işık, bu topraklara barışı egemen kılmanın zamanıdır. Bizler el ele verirsek, birlik olursak sorunları birlikte aşarı

Tüm İstanbullu hemşerilerimiz etkinliğimizde görmek istiyoruz, onları misafir etmek, ağırlamak bizlere onur verecektir”  dediler.
 
ÜMİT KILIÇ’IN POSTERİ DUYGULANDIRDI
İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonunun (ARDAFED) Bakırköy Botanikpark’taki tanıtım günlerinde unutulmayanlarda vardı. (ARDAFED) Başkanı Fakir Yılmaz, kendisi gibi gazeteci olan ve ondan çok şeyler öğrendiği gazeteci, büyük üstat’ı ölümünün 10. Yılında unutmadı. Astırdığı postere hüzünle bakanlar hatıra resim çektirerek Ümit Kılıç’ı özlemle andılar.
 
Başkanı Fakir Yılmaz, unutur mu, onun için unutmak mümkün değildi büyük üstadı. Kendi gazetesi ”Kuzey Anadolu” yazıyor Ümit Kılıç’ı. Metin Göktepe ödülünü yerel gazeteci olarak kendisine verildiği gün anıları tazelenmişti, yaşanmışlıkları bir kere daha yaşamıştı İstanbul Ardahan Dernekler Federasyonunun Başkanı Fakir Yılmaz. 
 
Tam on yıl önce kardeşi Yüksel Kılıç`ın, CHP Esenler Belediye Başkanı olduğu 16 Nisan 2009 yerel yönetim seçimlerinde yoğun çalışma temposuna yenik düşen Ümit Kılıç sevenlerine elveda dedi ve aramızdan ayrıldı.
54 yaşında Gazeteci Ümit Kılıç seçim çalışmalarına çok mu çok önem vermişti öyle ki orta kulak iltihabı rahatsızlığını seçimler sürecinde hiç önemsemedi. Seçimlerin bitimine kısa bir süre kala hastalığı nükseden Ümit Kılıç İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesinde hayata veda etti.

ÜMİT KILIÇ ÇOK DEĞERLİ BİR GAZETECİYDİ
Ümit Kılıç alaylı olmasına rağmen çok değerli bir gazeteciydi. Biz Esenler’li gazeteciler olarak kendisinden çok şey öğrendik. Özellikle Çıldır’ı dünyaya tanıttığı gibi bize de tanıttı. Çıldır’dan gönderdiği doğa ve bölgenin çevreci haberler ile gölün korunması ve dünyada tanınmasını sağladı. On yıl yaptığı muhtarlık döneminde de kalıcı eserler bıraktı. Çıldır festivalinin gelenekselleşmesinde öncü oldu. Sanat çevresinin özellikle sinemacıların Çıldır’da filmler çekmesine vesile oldu. Aramızdan genç yaşta ayrıldı, unutmadık, unutmayacağız. Yerel Basın olarak kendisine rahmet diliyoruz.”


<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>