Askeri alan İçin Bakan; Kurum “Esenler için değil, tüm İstanbul için ürettiğimiz bir yaşam alanıdır “

1.617 konutun daha temel atma töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bu dev proje, sadece Esenler için değil, tüm İstanbul için ürettiğimiz bir yaşam alanıdır ”dedi.

23:48:19 | 2020-10-10

1.617 konutun daha temel atma töreninde konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bu dev proje, sadece Esenler için değil, tüm İstanbul için ürettiğimiz bir yaşam alanıdır ”dedi.

Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise her fırsatta Türkiye’nin en büyük millet bahçesini Esenler’e yapıyoruz ifadesinde bulunuyordu. Oysaki Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum 1.617 konutun daha temel atma töreninde Esenler için çarpıcı ifadelerde bulundu.

Esenler’deki Türkiye’nin ilk Akıllı Şehri ile ilgili ayrıntıları da aktaran Kurum, şunları söyledi:

“Elazığ’dan Ankara’ya, Malatya’dan İstanbul’a kadar yaptığımız tüm konutları, az katlı, yatay şehirleşmeye uygun, insanımızın toprakla temas edeceği şekilde inşa ediyoruz. Esenler’de de aynı hassasiyetle hareket ediyoruz. İçerisinde bulunduğumuz bu proje alanında İstanbul’un en büyük millet bahçesini yapıyoruz. Millet bahçemizi konutlardan da önce tamamlayacağız. Yine dünyadaki yüksek teknolojinin tüm akıllı ulaşım, akıllı su, akıllı şehir sistemlerini bu projede hayata geçiriyoruz. Yine biz buraya bir akıllı şehir teknolojileri üssünü, Türkiye’nin ilk akıllı şehir teknoloji merkezini kuruyoruz. Dünyada örnek olacak bu merkez ile; 81 şehrimize, 922 ilçemize akıllı şehir hususunda danışmanlık yapacak ve projeler üreteceğiz. Şuranın altını önemle çizmek istiyorum. Bu dev proje, sadece Esenler için değil, tüm İstanbul için ürettiğimiz bir yaşam alanıdır. Burada inşa ettiğimiz konutlar, İstanbul’daki tüm kentsel dönüşüm projeleri için açık bir rezerv konut alanı olacak.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">




ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>