Belediye Başkanına bu hiç yakışmadı!

Esenler Müftümüz sayın Ali Kara beyin Esenler Kaymakamlığınca düzenlenen veda yemeğine davet ulaşınca gazetemizin son baskısından 5-10 tane alarak yemeğe katıldım.

17:49:21 | 2018-11-10
     

Gazeteleri birkaç masaya bırakarak basın mensupları için ayrılmış olan masaya geçtim.

Gazetemizin son baskısı Esenler Kamuoyundan gelen olumlu tepkimeler gazetecilik perspektifi açısından doğru yolda olduğumuzu göstermektedir. Yıllarca kamuoyunu bilgilendirmek adına kayda değer emekler sarf ederek çalışmalarımızı yürütmekteyiz.

Yemekte herkes yerini almış ve birçok kişi gazetemizi okuyordu. Bir süre sonra salona Esenler Belediye Başkanı teşrif etti. Kendine ayrılmış bölüme geçerken masalarda birkaç tanede olsa gazetemizin son sayısını görünce “burası şov yeri değil, git şov yapacak isen partinde yap demesi bende bir süre şaşkınlık oluştursa da sırf davet sahibine saygısızlık etmemeye çalıştım. Bir de aynı ortamda Esenlerin mülki idaresinden sorumlu kaymakam beyin, siyasi parti ilçe başkanları, muhtarlar vardı. ben yine de edeben “ben gazeteciyim” diyerek Göksu’nun gazetemize olan kinini yumuşatmaya çalıştım. Yine sakin üslubuma rağmen hızını alamayan Göksu “sen gazeteci misin, CHP’limi sin” demesi 13 küsur ülke görmüş, sosyolog olmuş, belediye başkanı olmuş birine hiçte yakışmadı.

Sayın Göksu sizin gazetemize bakış açında;  Algı problemini anlamış değiliz. Gazetemizin objektifliğini, perspektifini ve kamuoyunu reel de bilgilendirme çabalarını algılayamamış olabilirsiniz.

Bizler isterdik ki yayın hayatımızda yapmış olduğumuz haberlerimizi tartışmış olsaydık. Konu daha anlaşılır olacaktı. Ancak direkt kişisel ve özel hayatımızı değerlendirmiş olmanızı tasvip etmiyoruz. Şahsınıza oy vermeyen her vatandaşa bakış açınızın bu olduğuna inanmak istemiyoruz.

Dört yıldır Belediyecilik çalışmalarınızı yakinen takip ediyoruz. Ne kadar popülist yaklaşım içerisinde olduğunuzu sadece biz değil inanın bizim dışımızda herkes tarafından bilinmektedir. Çünkü dillerde pelesenk olmuş durumdasınız. Meşhur araştırma şirketiyle diyaloga girerek reel bir araştırma yaptırabilirsiniz.

Gazetemiz haber değeri olan tüm haberleri değerlendirmenin yanında, Siyasi partilerinde faaliyetlerini yakinen takip eden ve sayfamızda yer veren konumdayız.

Belediyenin dişe dokunur dokunmaz tüm faaliyetlerini SMS yöntemiyle binlerce kişiye iletmesi. Ayrıca oda yetmiyormuş gibi belediyenin yapılan faaliyetleri çıkardığı kendi gazetesinde de anlatmaktadır. Ancak belediyenin gelir giderlerinin ve borçlarının hem SMS hem de kendi gazetesinde yayınlamamaktadır. Bu bilgilerin gizli olmadığı herkes tarafından bilinmektedir. Mecliste söz konusu durumu onaylamıştır. Kamuoyunun bilmesinde ne sakınca olduğunu anlamakta güçlük çekiyoruz. Kamuoyu da şunu iyi bilmektedir. Yayın hayatımız boyunca şahısların kurum ve kuruluşların onur ve gurur kırıcı rencide edici haberlerden uzak durduğumuzu ve terbiye üslubu içerisinde yayın yaptığımızı bilir.

Sayın Göksu gazetemize olan kininiz nerden kaynaklanıyor bilmiyoruz ama 3-5 tane gazeteyi şahsımın olduğu gibi şahsınızın da davetli olduğu yemekli bir programda hangi yetkiye ve hangi etik kurala istinaden toplattırdınız? Her fırsatta vicdan sahibi olduğunuzu, duamıza talip olduğunuzu bildiren süslü cümlelerin yerini kin, nefret, düşman bakışlarınız inanın bizleri ürkütüyor. Ürkütüyor derken korkuyoruz anlamı çıkartmayın sakın nasıl oluyor da hem ihsan sahibi gibi gözüküp hem de kin bakışlı olabiliyorsunuz. Biz tamamen insani temeller üzerinden bakıyoruz.

Biz Gazete Esenler ailesi olarak ve 20 yıllık yayıncılık hayatımızda doğruluğuna inanmadığımız hiçbir haberi yayınlamadık. Bugüne kadar hiçbir şekilde doğru ve gerçek haberleri popülist yaklaşımlarla kamuoyuna ifade etmedik ve sunmadık.

Amacımız kamuoyunu bilgilendirmek ve popülist tavırlar içerisine girmeden eşit adil ve hakkı temel alarak yayın yapmaktayız. Sizin bu tepkiyi göstermeniz bizim doğru yolda olduğumuzun kanıtıdır

 

02.06.2013 

Bu Yazı 4014 Kez Okunmuş

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü