BORÇ SEVER KAFASI

Borç sever kafalar, iş yapmaktan çok borç yapmayı sever. Borcu arttırmayı marifet sayar. Borç sever kafalar, en çok başkalarına ait yatırımlar, varlıklar ve değerler üzerinden borç yapmayı sever.

17:48:59 | 2019-07-30
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Borç sever kafalar, iş yapmaktan çok borç yapmayı sever. Borcu arttırmayı marifet sayar. Borç sever kafalar, en çok başkalarına ait yatırımlar, varlıklar ve değerler üzerinden borç yapmayı sever.

Düşünce dünyamıza ait olmayan, atasözü diye kakalanan ve maalesef kabul gören "borç yiğidin kamçısıdır" atasözünü kendilerine rehber edinip, karşılığı var kafası ile uzun vade kısa vade geyiği eşliğinde, kamunun parasını, fizibilitesi olmayan, gerekli gereksiz birçok yere harcayan bu kafalar, bas bayağı borcu ekonomik kalkınma modelinin bir parçası görür!

Kendisine hesap sorulduğunda kızan bu kafalar, çok oy aldığı için her yanlışın doğru ve hak olduğunu zanneden acayip bir kafadır aynı zamanda.

Borç yapmaktan ve bu borçla övünmekten hiç gocunmazlar. Hatta borç yapmayı, iş yapmak olarak görür, ne kadar çok borçlanırsa o kadar çok iş yaptığına inanır. 

Şaşırmayın borç yapmak, pardon iş yapmak için ne fikirler bulur bunlar. Zihni sinir bile bu kadar fikir bulamaz!

Borç sever kafa, iş hesap sormaya gelince yeni yeni fikirler ortaya atmaktan çekinmez. Borç yapmak için fikir bulmakla kalmayıp, borcu savunmak içinde fikir bulur bu kafalar. Hem de ne fikirler, gülmekten ağlatacak fikirler!

Mesela; İBB nin borcunu, İBB nin kuruluşunun elindeki daireler ile bitirileceğini söyleyen bu kafaların sözcüsü, ağdalı ağdalı konuşup, günü kurtarma adına mecliste bir konuşma yaptı.

Taraftarları her zamanki gibi ağdalı sözlere kanıp, sözlerin arkasını düşünmeden savunmaya geçti.Efendim neymiş İBB nin borcu yokmuş, çok uzun vadeli imiş, yatırımların geri dönüşümü bunu karşılıyormuş. İlk bakışta anlamlı gibi dursa da tamamen boş beleş savunmalar bunlar. Maddi veya iktisadi bir anlamı yok, karşılığı hiç yok!

Bu kafalara sormak lazım siz devlet yönetmeyi bakkal yönetmek mi zannediyorsunuz! Kafanıza göre harcayıp, kamunun öz varlığını borcu karşılıyor savunması devlet adamı kafası değil, her şeyi satmaktan geri kalmayan basit tüccar kafasıdır.

Borç bu kadar, alacak bu kadar deyip, borç söylenildiği kadar değil demek devlet muhasebe sistemine göre değil, kafana göre konuşmak demektir.

İBB meclisindeki daire satışı konusu üzerinden gider isek: Bu daireler ile bu borç bitiriliyor ise bu kadar borç biriktirmekten ve bu borcun faizini ödemekten zevk mi alıyorsunuz! Şimdiye kadar satıp borcu neden kapatmadınız.

Siz faize karşıyım deyip, faizci sistemin en büyük çarkı olan bu borçları, çoğaltmaktan ne anlıyorsunuz, ne umuyorsunuz!

İBB şirketi elinde bu kadar daireyi niye bulunduruyor. Satmadı mı, satamadı mı, yoksa proje elinde mi patladı.

Borç sever kafalar konuştukça borçları artar, onu da bilmezler!

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>