CEMAL KAYA, ADAY OLUŞUNU BASINA DEĞERLENDİRDİ

Cemal Kaya, CHP Esenler 11. Olağan Kongresi’nde İlçe Başkanlığına neden aday olduğunu yerel basına anlattı. Kaya; “Ben şu anda İlçe Başkanlığımızı yürüten arkadaşımızı desteklemiştim.

14:13:15 | 2019-12-19

 -- Adversting 5 --

Fakat CHP oyları Mart 2019 seçimlerinde ve 24 Haziran 2019 seçimlerinde % 12’lere kadar düştü. Partililerimizde CHP’nin Esenler’de iyi temsil edilemediği ortak kararı oluştu. Ve İlçe Başkanlığı’na aday oldum.”

Cemal Kaya devamla; Uzun yıllardır AKP yönetimde. AKP’nin yıprandığını, yolsuzluk batağına battığını, adam kayırmacılığının alabildiğine yoğunlaştığını görüyoruz.  Böyle bir ortamda hâlâ AKP’nin Esenler’de oy oranının yüksek kalması kabul edilir bir şey değil. Oy düşüşü var ve bunun iyi değerlendirilmesi lazım. Bunu arkadaşlarımızın iyi tahlil etmesi gerekirdi. Buna bir başarı hikâyesi demek yanlış olur.
 
Eksikleri var. Yönetemedikleri oy oranının düşüklüğünden belli. Ben böyle düşünüyorum. İyi yönetirsen oy oranları yükselir. İyi yönetmek için de anlatmak lazım. Bulunduğu, oturduğu, yaşadığı yerde eksikleri, Ak Partinin yapmış olduğu siyasi çalışmaları, sosyal ve kültürel çalışmaları seçmene anlatman lazım.
 
Demek ki anlatmıyorsun, millet de çok güzel yer zannediyor burayı. Nasılsa CHP’nin İlçe Başkanı da anlatmıyor. CHP İlçe Başkanı da anlatmayınca demek ki sokakta her şey çok güzel gidiyor, kendisine hizmet vermeye çalışan partiye tekrar oy veriyor.

Ben böyle bir ortamda CHP’nin Esenler’de oyunun artması gerektiğini düşünüyorum. Bunun için adayım. Benim başka bir sebebim yok. Gidilmedik yer, buluşulmadık esnaf bırakmayacağız. Bu bir eksiklik, yapılmamışlık. Bu çalışmalar neticede sandığa oy olarak yansımıyor.

Partinin içerisinde beraber çalışabilecek, aynı şeyi düşünebilecek ve hedefi aynı doğrultuda olan birçok insan dışarıda kalmış şu an, bekliyor. Muhalefet olarak bekliyor. Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verecek halk da bekliyor.  Ancak onun sorunlarını çözecek bir ortam hazırlanırsa, o vatandaşlarla konuşulursa sana oy verir…”
 

 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>