ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TEKSTİLKENT’TE YAŞAR KÜÇÜKÇALIK’A HESAP SORUYOR

TEKSTİLKENT GENEL KURULUNDA YAŞAR KÜÇÜKÇALIK’A FETÖ SORULDU! HESABI ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI HESAP SORUYOR! BU SEFER TEKSTİLKENT ORTAKLARINA HESAP VERMEKTEN KAÇAMAYACAKSINIZ!

22:42:33 | 2019-07-16

 Haber:Şenol Özyurt

Tekstilkent Kooperatifi yönetim kurulu Başkanı Sn.Yaşar Küçükçalık ile yönetim kurulu üyelerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 2018 yılına ait Hesapların 30 Haziran 2019 tarihine kadar ilgili kanun kapsamında Genel kurul yapmaması üzerine ortaklar tarafından yapılan yazılı müracaat üzerine İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Denetim ilgili kanun Maddesi 2/2 Kapsamında ilgililer hakkında yasal inceleme yaparak sonucu hakkında ADLİ İş ve işlemlerinin başlatılması talimatını 08/07/2019 tarihindeki yazısıyla inceleme talimatı vermiş bulunmaktadır.

KOOPERATİF ANA SÖZLEŞMESİNE AYKIRI HARCAMALARI HANGİ YETKİ İLE YAPTINIZ! Tekstilkent Kooperatifinin Ana sözleşmesi ile Kooperatifler kanununa aykırı hareket eden Gelir / Gider Hesaplarını Gerçeğe aykırı hazırlayan yasal olarak Kooperatiflerin en yetkili organı olan Genel kurullarda alamadıkları yetkileri kullanarak Usulsüz Yetkisiz Harcama yapan yönetim kurulu üyeleri hakkında yasal İşlem başlatmayan denetim kurulu üyelerinin de Görevi Kötüye Kullandıkları açık açık ortada olması üzerine Tekstilkent yönetim kurulu üyeliği ile denetim kurulu üyelik görevine seçileli Yaklaşık 40 Ay gibi büyük ve uzun süre Geçmesine rağmen kooperatifin Genel kurullarının hiç birinde İBRA Edilmeyen ve YETKİ alamayan Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri hakkında yasal inceleme işlemleri başlatılmıştır.

EKSTİLKENT YÖNETİMİ HESAP VERMEKTEN NEDEN KÖŞE BUCAK KAÇIYOR!

Tekstilkent Kooperatifi yönetim kurulu başkanlık görevine 03/04/2019 Tarihinde seçilmiş bulunan Yaşar Küçükçalık yönetimi söylemlerin tersine kooperatifin bütün gelirleri üzerinde kooperatiflerin en Yetkili organı Genel kurullar da Yetki almaksızın bütçenin tamamını hatta çok büyük miktarlarda Harcama yapması ile Kooperatifin gelirlerinin Hiç edildiği Her yılın sonunda Genel kurul yaparak ortaklara Gelir / Gider hesapları ile Faaliyet raporları Hakkında bilgi vermesi yasal zorunluluk gerektirirken Genel Kurul yapmayarak hesap vermekten kaçan Yaşar Küçükçalık Yönetim kurulu olarak değerlendirilmektedir.

TEKSTİLKENT YÖNETİM ve DENETİM KURULU ÜYELERİ VERİN BUNUN HESABI ŞİMDİ!

Tekstilkent kooperatifi Yönetim kurulu başkanı Yönetim ve Denetim kurulu üyelerinin 2018 yılına ait Gelir / Gider Hesaplarının bir sonraki yıl yani 30 Haziran 2019 Tarihine kadar kesinlikle Bir genel kurul toplantı çağrısının 1163 Kooperatifler kanunu kapsamında yapılması yasal bir zorunluluk olması ve Yerine getirilmemesi üzerine en son tarihi kadar yapılmayan genel kurul hakkında Ortaklar Tarafımızdan 01 Temmuz 2019 Tarihli yapılan yazılı Müracaatımız kapsamında ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI 08/07/2019 Tarihli 2326224 - 345.06 - E . XXX679 Sayı numaralı Şikayet ve Denetim Başlıklı yazısında Dilekçedeki iddiaların 26/06/2019 Tarih ve 2019/10 Sayılı Genelge Belirtildiği Şekilde İncelenmesi İçin İstanbul Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne yazılı bir görevlendirme yapmış bulunmaktadır.

.
New layer...
New layer...

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler giyimkent tekstilkent

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>