CHP Esenler `den Buruk 19 Mayıs Kutlaması

Tüm Yurtta olduğu gibi Esenler Cumhuriyet meydanında 19 Mayıs Atatürk`ü anma Gençlik ve Spor bayramı koronavirüs gölgesinde kutlandı.

02:44:02 | 2020-05-20

Esenlerde iki farklı 19 Mayıs kutlaması yapıldığı Cumhuriyet meydanında koronavirüs nedeniyle CHP Esenler 10. ilçe yöneticinin Kaymakamlıktan aldığı izin ile çelenk sunumu gerçekleşti. Saygı duruşu istiklal marşının okunmasında sonra CHP Esenler Gençlik Kolu Başkanı Ersel Aydoğdu yaptığı konuşmasında;

“19 Mayıs. Saraya karşı milli egemenlik, emperyalizme karşı tam bağımsızlıktır 19 Mayıs”

“5 yıl boyunca Esenler Gençlik Örgütüne hizmet etmenin gururu ile bu göreve yeniden seçilmenin heyecanı ile şimdi umutla, geleceğe hep birlikte yürüyoruz.

Ve şimdi bizler Esenler’in ve İstanbul’un geleceği için sizlerden de aldığımız güçle üretmeye ve daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Bu mücadelede en büyük gücümüz, şanlı tarihimiz. Bu sebeple geleceğe umutla bakarak HERŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK diye haykırarak aydınlık yarınlara emin adımlara yürüyoruz.

101 yıl evvel, sarayın kulluk ettiği, emperyalizmin esir almak istediği, umutlarını tüketmiş, esareti kabul etmiş, yoksulluğun altında ezilmiş bir milletin umutsuzca kurtuluşunu beklediği günlerde şöyle seslenmişti şair; “Vatanın bağrına düşman dayadı hançerini; yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini?” demişti.  Ve sonra bu şiire atıfta bulundu mavi gözlü bir komutan dedi ki “Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini; bulunur kurtaracak, bahtı kara maderini” demişti.

19 Mayıs; diriliş, uyanıştır, baş kaldırıdır, 19 Mayıs. Saraya karşı milli egemenlik, emperyalizme karşı tam bağımsızlıktır 19 Mayıs.

Ve bizler Atatürk’ün evlatları, 19 Mayıs’ı unutanlara, 19 Mayıs’ı unutturmaya çalışanlara rağmen bu topraklarda büyük bir gururla 19 Mayıs’ı kutlamaya devam edeceğiz. Atamızın açtığı yolda, gösterdiği hedefe durmadan yürümeye devam edeceğiz.

Biz bu yolda yürürken Atamızın bizlere bıraktığı mektubu rehber edeceğiz. O mektubun adı NUTUK’tur. 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktım diye başlayan ve bu aziz vatanın kurtuluşunu Türk gençliğine armağan ettiği o mektup.

19 MAYIS ATATÜRKÜ ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINIZI KUTLUYORUM”dedi.

Ütebay “Mazlum milletler Atatürk’ü örnek lider aldı”

Aydoğdu’nun konuşmasının ardından tören sona erdi. CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay gazetemize yaptığı açıklamasında;  “bütün mazlum milletlerin feyiz aldığı emperyalizmle karşı verilen savaşın ve mücadelenin başlangıç noktasıdır. Onun içindir ki bu mazlum milletler Atatürk’ü bir örnek lider olarak görmüşlerdir. Bu vesile ile tüm halkımızın ve Esenler ’in hem 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramını Aynı zamanda da Ramazan Bayramını kutlarım”.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü