CHP Esenler’den 96’ncı Yıl Kutlaması

CHP Esenler İlçe örgütü, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk benim iki eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri CHP’dir dediği CHP’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümünü Esenler’de bir dizi etkinliklerle kutladı.

02:21:47 | 2019-09-11

Öğlen saat 12.Dörtyol Cumhuriyet Meydanı’ında Atatürk Anıtı’na Çelenk koyulmasının ardından Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde törenle kutladı.

Programa CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hüseyin Aksu, İl yöneticileri, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay,  ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları, Belediye Meclis Üyeleri, CHP eski İlçe Başkanı Şuayip Vardar, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcıları, Esenler HDP İlçe Başkanı, İYİ Parti Esenler İlçe Başkan Yardımcıları Ömer Kara, Necdet Nar, İYİ Parti Esenler Belediye Meclis Üyesi Lütfü Kahveci, Saadet Partisi Esenler İlçe Başkan Yardımcıları, DSP ilçe Başkanı, Esenler DP ilçe Başkanı, Mahalle Muhtarları ve Sivil Toplum Kuruluşları, Basın mensupları ile partililerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Program CHP’nin tarihini anlatan belgesel ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, “Büyük Önder Atatürk’ün “Benim iki Önemli Eserim var, Biri Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi” sözlerini anımsatarak, “CHP’nin gururlu, onurlu üyeleriyiz ve CHP var oldukça Cumhuriyet de yasayacaktır. Herkesin, AKP’nin kalesi olarak gördüğü Esener’de Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını taşıyan, partimizin başarısı için mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi örgütüme selam olsun.17 yıldır ülkeyi yöneten hakkı hukuku adaleti rafa kaldıran diktatörlük özentisi içerisinde olan siyasi iktidara karşı hak, hukuk, adalet diyerek Ankara’dan İstanbul’a yürüyen Türkiye’deki toplumsal muhalefetin lideri Eğilmeyen bükülmeyen genel başkanım sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na selam olsun. CHP karanlığa inat ışığa yürüyenlerin, barışa sevdalıların, söyleyecek sözü olup mücadele edenlerin partisidir. Herkesi CHP partisi çatısı altına karanlığa karşı mücadele etmeye çağırıyorum” dedi.

Programda CHP İstanbul Milletvekili Ali Şeker, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanvekili Hüseyin Aksu ve İl Başkan Yardımcısı birer konuşma yaptılar.

Konuşmaların ardından CHP’nin 96’ncı kuruluş yıl dönümü dolayısıyla pastası kesildi ve bugüne kadar CHP Esenler’de görev yapmış İlçe Başkanlarına, İlçe Yöneticilerine, Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları dahil 113 kişiye plaket verildikten sonra toplu olarak çekilen hatıra fotoğrafı ile tören sona erdi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>