CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay Deprem mahallinde!

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay Deprem mahalline CHP İl başkan yardımcıları, İBB meclis üyeleri ve ilçe başkanlarından oluşan 10 kişilik komisyon Elazığ’a gitti.

15:22:33 | 2020-01-26

 -- Adversting 5 --

Malatya ve Elazığ’da meydana gelen deprem için Elazığ’a giden CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay gazetemize yaptığı açıklamada  CHP İstanbul İl ve İlçe Örgütleri ve Belediyeleri vatandaşlarımızın yaralarını sarmak için her türlü desteğe hazırız şöyle konuştu;

Ütebay “ Elazığ’da meydana gelen deprem sonrasında İstanbul İl  Başkanlığımız öncülüğünde CHP Acil Deprem Komisyonu kuruldu. Komisyon üyelerinin belirlenmesinden sonra (7 kişi) 2 İl başkan yardımcısı, 1 İlçe başkanı 2 ilçe meclis üyesi grup başkan vekili, İBB meclis üyelerimizden Ali Gökmen ve Şaban Cebir ile saat 01:00 da Alibeyköy İBB Lojistik Merkezinde toplandık. Saat 02:00 itibari ile Elazığ’a yola çıktık.

İstanbul Büyükşehir Belediyemizden arama kurtarma ve lojistik destek ekipleri de deprem bölgesine ulaşıp arama kurtarma faaliyetlerini yürüttüler. 

Komisyon olarak biz 17:30 da Elazığ Sivrice ilçesine ulaştık. Bölgede meydana gelen tahribatı Sivrice İlçe başkanımız ve yönetimi ile birlikte tespit etme şansımız oldu. Yaklaşık 1.200 haneli ilçede 200-250 evin hasarlı olduğu, toplam 3 kişinin öldüğü ilçede esnaf ve halk ziyaretlerimizi gerçekleştirdik.

İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nunda katılımı ile Jandarma karakolunda oluşturulan kriz merkezinde Sivrice Kaymakamı ve Belediye Başkanından brifing alındı. Depremde Hasar gören Esnafları ziyaretimiz sırasında şiddetli bir artçı depremle de karşı karşıya kaldık. Saat 21:00 gibi Sivrice den Elazığ’a hareket ettik yarın sabah diğer hasar alan bölgeleri komisyon tarafından ziyarete edilecek.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>