CHP Esenler Muhtarlarla Buluştu

19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla CHP Esenler örgütü muhtarlarla bir araya geldi.

02:04:06 | 2021-10-26

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, İlçe yönetimi, İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Nadir Günday, Belediye meclis üyeleri ve Esenlerde bulunan 17 mahalle muhtarının yanı sıra Yerel Basın 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle İlçe Merkezinde düzenledikleri kahvaltıda bir araya geldiler.

Kahvaltılı toplantıda CHP İlçe Başkanı Bülent Ütebay “Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Demokrasinin ve yerel yönetimlerin yapı taşı olan siz muhtarlarımızın 1800’lü yıllardan beri var olup halkla devlet arasında köprü oluşturarak sorunlara çözüm, mutluluklara ve sevinçlere ortak olmak adına çabanız ve gayretinizle daima halkın yanında olduğunuzun bilincindeyiz. Toplumsal dayanışmanın bir arada yaşama kültürünün öncüsü olan siz Kıymetli Muhtarlarımızın gününü kutluyorum"dedi.

İstanbul Milletvekili Cihangir İslam öncelikle Muhtarların sorunlarını dinledi. Bazı mahalle Muhtarları çok önemli başlıklar altında; PTT Evraklarının dağımı, Mahallede bulunan göçmenlerin, İzin kullanma, ücret, seçimlerde birleşik oy pusulasında yer alma ve mahallede yapılan çalışmalarda haberimiz yok gibi takım sorunlarını dile getirdiler.  Daha sonra İstanbul Milletvekili Cihangir İslam muhtarların bu sorunlarına teker teker cevap verdi. Ardından muhtarların görev, yetki ve sosyal hakları ile ilgili iyileştirme yapılması konusunda CHP'nin yasa çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Program dilek ve temenniler ile hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından son buldu.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   CHP Esenler Muhtarlar CHP Esenler Cihangir İslam Nadir Günday Bülent Ütebay

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>