CHP Esenler 81. Yıldönümünde Atatürk’ü Anma Töreni Gerçekleştirildi.

CHP Esenler İlçe Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 10 Kasım'da Aramızdan ayrılışının 81'inci yıldönümünde Adem Baştürk Kültür Merkezinde anma töreni düzenledi.

12:16:36 | 2019-11-12

 -- Adversting 5 --

Törene, İBB Başkan Vekili Hüseyin Aksu, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, İYİ Parti ilçe başkanı Ömer Kara, İlçe Belediye Meclis üyeleri, Eski ilçe Başkanları, Trabzon Federasyon Sekreteri Şenol Özyurt, Muhtarlar STK temsilcileri, yerel basın ve vatandaşlar katıldı.

Adem Baştürk Kültür Merkezinde düzenlenen Annam programı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başladı. Atatürk konulu sinevizyon belgeseli yayınlandı. Program konuşmalarla devam etti.

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay “yıllar sonra ilk defa Atamızı hak ettiği şekilde anmanın gururunu yaşadık bu gururu yaşamamıza vesile olan başta 24 Haziran seçimlerinde İBB Kültür Merkezlerini halka açan, 16 milyon İstanbulluya ve İBB başkanımız Ekrem İmamoğlu’na, her zaman yanımızda olan Sayın Hüseyin Aksu ‘ya Yavuz Selim mahallesi korosuna ve davetimize icabet eden Muhtarlarımıza, sivil toplum örgütü temsilcilerine ve bizleri yalnız bırakmayan Esenlerli hemşehrilerime ve CHP Esenler örgütümüze teşekkür ederim”dedi.

Yavuzselim mahalle Muhtarı Recep Yavaş “ vatan sevgisi ve savdası için annesinin cenazesine katılamıyor. Biz aslında ölümünü değil ölümsüzlüğünü anacağız bu gece. Bugün ve her 10 Kasım da.”

İBB Başkan Vekili Hüseyin Aksu“ değerli arkadaşlar Atatürk anlatılmaz yaşanır. O büyük bir asker, o büyük bir devlet adamı ve siyasetçi ve O büyük bir devrimcidir.”

Konuşmaların ardından Atatürkün sevdiği türküler Yavuzselim mahallesi TSM korusu tarafından seslendirildi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>