CHP Maltepe İlçe Başkanlığı, Uğur Mumcu’nun Katledilişinin 28. Yılında Andı.

24 Ocak 1993'te, evinin önünde arabasına binerken bombalı saldırıyla katledilen araştırmacı gazeteci-yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 28. yılında CHP Maltepe İlçe Başkanlığında anıldı.

00:20:24 | 2021-01-25

Haber/ Elmas AYDOĞAN                                                                                                                                                                 

CHP Maltepe İlçe başkanlığında Covid-19 tedbirleri alınarak, düzenlenen anma etkinliğine İlçe Başkanı ve Yönetim kurulu üyeleri, Kadın ve Gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Programda Umut Karadağ ve Utku Çakmak, Uğur Mumcu anısına yakılan ağıtlar ve türküler olan Karlı kayın ormanında, yiğidim aslanım ve uğurlar olsun gibi eserleri seslendirdiler. Uğur Mumcu anısına düzenlenen etkinlik, CHP Maltepe Kadın Kollarının sosyal medya hesabından canlı yayınlandı.

CHP Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol “ Bu gün burada onu anmak üzereyiz. Bugünlerde karanlık günlere dönüş hazırlığı içinde olunduğu biliyoruz. Uğur mumcuyu katlettiler ama düşünceleri hale yaşıyor. Onun aydınlattığı yolda kararlılık inançla hırsla yürüyeceğiz” dedi.

CHP İstanbul İl Kadın Kolu Başkan Yardımcısı Rozda Şengül “Bir gün sesiniz kulaklarımızda yankılanacak hey halkım unutma. Bizlerde Uğur Mumcu’yu ve ilerici yurtsever aydınlarımızı ve daha birçok değerli gazetecilerimizi unutmayacağız unutturmayacağız”

CHP Maltepe İlçe Kadın Kolu Başkanı Av. Songül Aybirdi “Uğur mumcu bu ülkenin yetiştirdiği nadir rastlanabilecek kıymetli yazar ve çok değerli bir düşünce insanı Uğur Mumcu’yu katleden zihniyet aslında Türkiye’nin aydınlığına uzanan karanlık bir el olduğunu hepimiz biliyoruz. Ülkemiz şuan karanlık bir dönemden geçiyor. Cumhuriyet Halk Partililer hiçbir zaman haksızlığa hukuksuzluğu mezar taşları gibi susmayacak.”

 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Kartal Pendik Maltepe Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>