Cumhuriyetin 96. Yılı Esenler’de coşkuyla kutlandı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü, tüm Türkiye'de olduğu gibi Esenler'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23:27:36 | 2019-10-29

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 96. yıl dönümü, Esenler'de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

28 Ekim 2019 günü Dörtyol Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar Esenler Kaymakamı Adil Karataş’ın makamında tebrikleri kabulünün ardından etkinlikler Esenler Cumhuriyet Meydanında devam etti.

Dörtyol Cumhuriyet Meydanındaki kutlamalara Esenler Kaymakamı Adil Karataş, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, belediye başkan yardımcıları, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, Kaymakam Şahin'in konuşmasıyla devam etti.
Esenler Kaymakamı Adil Karataş; tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de birliğimizi, dirliğimizi, sevincimizi, saadetimizi çekemeyen şer güçler, yine memleket semalarının berrak görünümünü bozmak için uğraştığını ifade etti. Şöyle devam eden Karataş,bizi bize düşürmek için elinden geleni ardına koymadıklarını ifade ederek, vaktin yepyeni ufuklara doğru atılma vakti olduğunu, vaktin akılla, adapla, ahlakla, adaletle, aşkla vatanımızı muasır medeniyet sürecini aşma vakti olduğunu ve vaktin bir olma, birlik olma vakti olduğunu vurguladı.

Günün anlam ve önemini veren konuşmanın ardından okulların hazırladığı halk oyunları gösterileri ile müzik dinletisi izleyenlerin beğenisini topladı. Kutlamalar geçit töreniyle sona erdi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü