Davutoğlu “Esenlerde kentsel dönüşüm olmak üzere bütün projelerin takipçisiyim”

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu "Esenlerde işaret etmiştim. O zaman söylemiştim başbakandım Esenlerden başlayarak İstanbul’u tekrar yaşanabilir nitelikte yeniden inşa etmemiz lazım. Buradaki kentsel dönüşüm olmak üzere bütün projelerin takipçisiyim.”

01:04:28 | 2020-11-17

Haber /Elmas Aydoğan

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Esenler teşkilatıyla ve halkla buluştu. Esenler Dörtyol Cumhuriyet Meydanında Partililerle buluştuktan sonara ilçe merkezine geçen Davutoğlu’na, Genel Başkan Yardımcıları; Abdullah Başçı, Selim Temurci, İl Başkanı İsa Mesih Şahin, İlçe Başkanı Mustafa Kaplan ve partililer eşlik etti.

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan selamlama konuşmasının ardından İlçe merkezinde Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu basın mensuplarının sorularını cevapladı.

“Biz Esenlerde birinci parti olacağız”

Davutoğlu “Esenlerde ikinci Parti değil birinci parti olacak yani siyasette hatırlarsanız başbakanlığı bırakırken şöyle bir ifade kullanmışlardı. Düşük profilli Başbakan biz o zaman düşük profilli başbakan olmamak için o başbakanlığı bıraktık. Düşük profilli bir parti kurmayız biz. Partimiz yüksek profilli olacak. İkinciliği razı olan bizim partimize gelmesin. Biz Esenlerde birinci parti olacağız, yani Türkiye dede birinci parti olacağız. Bugün ki anketler öylesine daha seçim ortamında değiliz. İnsanlar korku psikolojisinde davranıyorlar. Bunların hepsi anlaşılır. İnşallah göreceksiniz Esenlerde birinci parti olacağız, İstanbul dada Türkiye dede birinci parti olacağız. İddiamız bu.”

“Buradaki kentsel dönüşüm olmak üzere bütün projelerin takipçisiyim.”

Davutoğlu, daha sonra ilçede basın mensuplarının Esenlerle ilgili sorularına cevap verdi. Davutoğlu “İstanbul’da takip edilen yanlış imar politikalarıyla sebebiyle ortaya çıkan yapıyı Esenlerde işaret etmiştim. o zaman söylemiştim başbakandım Esenlerden başlayarak İstanbul’u tekrar yaşanabilir nitelikte yeniden inşa etmemiz lazım. Buradaki kentsel dönüşüm olmak üzere bütün projelerin takipçisiyim.

“Bugün Esenlerde çoktan bu süreç tamamlanmış ve en iyi şekilde Esenler bu dönüşümü gerçekleşmişti”.

Davutoğlu “Şimdide eskiler bu bölgelere varoş muamelesi yaparlardı. Şuanda İstanbul’un nüfusunun en canlı kesimi bu bölgelerde yaşamaktadır. Bu ilçede yaşayan vatandaşlarımızın kent onuruna yakışan en güzel konutlarda yaşaması gerekir. İmkânları en geniş şartlara kavuşturması için her şeyi yapacağız. Bir anlamda Esenler İstanbul’da kentsel dönüşüm merkez üssü olacak ve burada da hatırlarsanız başbakanlık döneminde Türkiye genelinde imar yasası sonrada İstanbul’da özel yasa çıkaracağız demiştim. Eğer o zaman o yasayı çıkarmış olsaydık eğer engellenmemiş olsaydı. Eğer bir çete imar rantı üzerinden servetine servet katan bir çete bize karşı trolleri harekete geçirmemiş olsaydı. Bugün Esenlerde çoktan bu süreç tamamlanmış ve en iyi şekilde Esenler bu dönüşümü gerçekleşmişti”.

Davutoğlu” Dikey mimarinin hakim olduğu ve sağlıksız bina stokunun olduğu yapıdan Esenler çıkarılacak.”

Askeri alan Kentsel dönüşümle ile ilgili ise Davutoğlu “o dönem benim imzamla çıkan birçok proje başbakanlığım dönemimde özellikle takip ettiğim bir proje idi ama maalesef istenilen neticeler istenilen şekilde gerçekleşmedi. Geldiğimizde o dönüşüm insan onuruna İstanbul’a yakışır şekilde gerçekleşecek. Dikey mimarinin hakim olduğu ve sağlıksız bina stokunun olduğu yapıdan Esenler çıkarılacak. Bunun kimsenin şüphesi olmamalı."

Davutoğlu esnaf ziyaretlerinin ardından Esenler Birleşik Esnaf Odasını ve Esenler Ortopedik Engelliler Derneğini ziyaret etti.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>