DOKUNMADIK BİR ŞEY BIRAKMAK

İktidar partisi belediye başkanlarını atadı. Bizi ilçemiz Esenler ve İBB belediye başkana adayı öncelikli olarak ilgilendiriyor.

19:28:02 | 2019-01-01
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Onlarda zaten bu ilgiden olsa gerek belediyenin dev ekranlarında boy gösterdiler!  O ekranlarda sadece iktidarın adamlarının boy göstermesi bile seçim şaibesi olarak yeter de artar bile ama bunu takip edecek muhalefet ilçe başkanı olmadığı için biz de fazla dert etmemeliyiz!

Aynı durum meydanın kullanılması noktasında da söz konusudur. Meydanı iktidar partisi istediği zaman istediği şekilde kullanıyor. Seçim zamanı muhalefet partiler orayı kullanmak isteyeceği zaman meydan kullandırma yetkisi kaymakamlıkta olmasına rağmen belediye benim edası ile zabıta zoru ile orayı kimseye kullandırmayacaktır. Örnekleri geçmişte mevcuttur.

Bunlar alışılagelen şeyler olduğu için kimse ne hikmetse dert etmiyor! Anayasa bile dikkate alınmıyor bizi kim dikkate alsın durumu her yere sirayet ediyor!

Dokunmadık bir şey bırakmama iddiası için her şeyden önce çok şey vaat edip, bunun bir kısmını stratejik plana kaydedip o bir kısmın bir kısmını yapıp her şeye dokunmak iddiası da alışılagelen ve sirayet eden siyasi salvolardan biridir.

Dokunulan Havaalanı Mahallesi kentsel dönüşümü ortadadır! Şikâyetler dernek kurdurma noktasına getirmiştir.

Dokunulan hastahane meselesi iktidarın yanlış Suriye politikasının da etkisi ile kuyruk bekleme sorununa dönüşmüştür.

Dokunulan insanlar meselesi ise bir gazeteci kendi partisinden olmasına rağmen belli sorunları ortaya çıkarttığı için mobbinge maruz kalmış, kendi teşkilat insanlarının da tepkisi ile bağımsız aday çıkma durumuna gelinmiştir!

Asıl dokunma bütçeye olmuştur!

Dokunduk denilen şeylerin çoğunluğu İBB bütçesi ile yapılmasına rağmen gelir gider bütçesi gerçekleşmeleri hiç tutmamış, bütçe sürekli açık vermiş,14.264.058 TL tutarında faiz giderine ulaşılmış, 2010 yılında 35.258.258 -TL olan borç stoğu 2017 yılında 226.930.849-TL' ye çıkmıştır.

Yavuz Selim Mahallesi kentsel dönüşümüne de dokunup onu akamete uğratan belediye yönetimi askeri alana da dokunmuş olup orayı da dokunulduğuna pişman etmeye hazır durumdadır!

Sağa sola dokunmak yerine ilk önce stratejik plana bir dokunun da performans ve faaliyet raporu ilişkisi tam sağlansın, çöp, kaldırım ve kentsel dönüşüm için söylenenler birbirini tutsun.

Dokunmadık bir şey bırakmadık iddiası; kedi bu kadar ise ciğer nerede, ciğer bu ise kedi nerede sorusunu sormayı hak etmektedir.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü