Esenler'de İBB ile Esenler Belediyesi zabıtaları arasında arbede

Esenler’de yarın yapılacak ‘Dünya Çay Günü’ etkinliği öncesi, Esenler Belediyesi zabıta ekipleri ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri arasında Dörtyol Meydan savaşının 5.perdesinde yaşanan stant yeri tartışması sonrası yaşanan arbedeye çevik kuvvet etti.

00:03:04 | 2021-12-15

Haber/Hasan Gürsoy

Dörtyol Cumhuriyet Meydanında zabıta savaşında beşinci perde yaşandı Bir zabıta bağırıyor “ya ayıptır meslektaşız sizden bir zabıta İlk yumruğu bana attı” İBB zabıtası ile Esenler Belediyesi’nin zabıtası ikinci defa yine karşı karşıya geldiğinde çevik kuvvet müdahale etti İBB Zabıtalarını

İBB meydanın kullanımı ile ilgili yetkinin kendisinde olduğunu meydanda izinsiz çadır kurup, etkinlik yapılması için kendisinden izin alınması gerektiğini söylüyor, izinsiz kurulan çadırların yıkımı için geldiklerini belirtirken, Esenler Belediyesi ise biz hem İBB’ye hemde kaymakamlığa izin dilekçelerini verdiklerini belirtirken kurulan stantta sorun olmaya devam edeceğe benziyor. Provokasyona çok açık bir durum olarak gözükürken, bazı genç siviller olaylara müdahil olarak ulusal ve yerel basına röportaj veriyorlar. Biraz daha ileri giderek saldırırcasına İBB zabıtası ile tartışıyor, itişmeler yaşanıyor. Dörtyol Meydanı Provokasyona açık duruma geldi. Tarafların daha dikkatli olması gerekir.

Onlarca çevik kuvvet, sivil emniyet güçleri, polisler, İBB aracları ve 100 civarında zabıtası bir o kadar da Esenler belediyesi zabıtası ve aracı, halkı galeyana getirmek isteyen siviller var. Dörtyol Cumhuriyet meydanı’nda ne oluyor… İBB oyuna mı geliyor.

Yaşanan olaylar karşısında Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya basına açıklamada bulundu.

Ömer Çetinkaya’nın verdiği açıklamaya istinaden İYİ Parti Esenler İlçe başkanı Ömer Kara duruma tepki göstererek gazetemize açıklamada bulundu. 

Kara “Aldığım duyumlara göre AKP Belediye başkan yardımcısı Ömer Çetinkaya basın mensuplarına talihsiz açıklamalarda bulundu. Çetinkaya meydanın tapusunun Esenlere ait olduğunu söylemiş, kendisi hem Esenler belediye meclis üyesi hemde İBB meclis üyesi olduğu halde meydan ve ana arterlerin büyük şehir’e ait olduğunu bilmemesi tamamen talihsizliktir. 13-14 yıl belediye başkanlığı yapan bir kardeşimizin bu kadar bilgisiz olabileceğine ihtimalini vermiyorum. Burada bir kasıt var bu kasıtta Esenler’de bir kıvılcım yaratmak Esenler’de bir arbede çıkarmak ve bundan da mağduriyet yaratılmak isteniyor. Siyaset dürüş insanlarla yapılmalı” dedi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İBB Zabıta Esenler

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>