Esenler Belediye işçileri Toplu sözleşme görüşmelerinin başlamasını istiyor

696 sayılı KHK ile belediye şirketlerine geçirilen Esenler Belediyesi Esper Aş personeli Çevre koruma müdürlüğü çalışanları bir an önce toplu sözleşme görüşmelerinin başlamasını istiyor.

17:50:16 | 2020-07-29

696 sayılı KHK ile belediye şirketlerine kamu iktisadi teşekküllerine geçişleri yapılan işçilerin Yüksek Hakem Kurulu tarafından bağıtlanan toplusözleşme süresi 30 Haziran’da sona erdi.

İlk kez Esenler Belediyesi ile toplu sözleşme masasına oturacak şirketlerden gelen işçiler ücretlerden sosyal haklara kadar kadrolu işçilerle aralarında ciddi farklar bulunduğunu belirten işçiler, aynı işi yaptıkları kadrolu işçilerle eşit haklara sahip olmak istiyor. Esenler Belediyesi işçileri, bir an önce toplu sözleşme görüşmelerinin başlamasını geç kalındığını ifade ediyorlar.

Hizmet-İş Sendikası İstanbul 1 No’lu Şube başkanı Mustafa Canpolat “Esenler Belediyesi Esper Aş personeli Çevre koruma müdürlüğü çalışanı üyelerimize işyeri temsilcilerimiz ile birlikte toplu iş sözleşme sürecine dair bilgilendirme toplantımızı yaptık
Sürecin üyelerimiz hakkında hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü