Esenler Belediyesi Ocak Ayı Meclisinde Anma Ve Tahsis Vardı.

Esenler Belediye Meclis Toplantısı,9 Ocak 2020 Perşembe günü gerçekleştiren Ocak ayının ikinci oturumu Meclis salonunun yağmurdan etkilenmesinden dolayı konferans salonunda gerçekleşti.

01:16:51 | 2020-01-10

 

Ocak ayının ikinci oturumunda gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Kemal Şahin ve AKP Meclis Üyesi Enes Bozdoğan, Esenler Belediye Başkanı M.Teyfik Göksu’nun Annesi Fatma Göksu’nun hayatını kaybetmesi rahmetle anıldı. Ayrıca Barış pınarı hareketinde 4.askerin şehit olması da rahmetle anıldı. Geçen yıl ocak ayı oturumunda CHP’li meclis üyeleri, Dünya Çalışan Gazeteciler Günü kutlanmasının yanı sıra Esenler’in 8 Ocak 1996 yılında katledilen emekçi gazetecisi Metin Göktepe anılmıştı. Bu anmayı ve kutlamayı CHP’li meclis üyeleri bu sefer unuttular.

 

Meclis ikinci Toplantısı, açılış yoklama ve bir önceki oturumun tutanağın oylanmasının ardından sırasıyla gündemdeki raporlar görüşülmeye başlandı.


1.Nolu rapor görüşmelerinde rapor hakkında CHP’li meclis üyesi Kemal Şahin”İBB Meclisinde İBB ait olan tesisleri bulundukları ilçelere tahsis kararı alacaksınız. Esenlere gelince kendi mülkümüzü başka kurumlara tahsis edeceksiniz. Bu belediye kendi imkânları ile hiçbir tesis kazandırmayacak mı bunun için bu teklife hayır diyorum.”

 

AKP Meclis Üyesi Ömer Çetinkaya “İBB’de CHP ve AK Parti arasında komisyon oluşturuldu. Bu komisyonda konuşulan konunlar tahsis olarak gündeme getirildi. Nihayetinde Adem Baştürk’ü biz yaptık. Bu arsanın oluşturulması İBB’nin harekete geçirilmesi. Bizim kullandığımız kültür merkezdi.  İBB kullanmayacaktı. Sadece CHP’li arkadaşların programlarına tahsis edildi başka bir şey yok orda. Normal şartlar altında bizim dönemimizde ne vardı orada kültür programları vardı. Devam eden vatandaşın geldiği kültür programı vardı. Şuan orası bomboş bekliyor. Biz alırsak içini dolduracağız.” Daha sonra 1 nolu rapor hakkında karşılıklı konuşmalar oldu. 2 Nolu Emniyet müdürlüğüne tahsis olan imar parselin yeşil alan olmasından kaynaklı CHP Meclis Üyesi Kemal Şahin “düzeltilerek Emniyet müdürlüğüne tahsis edilsin bu şekli ile hayır diyeceğiz” dedi.  AKP Meclis Üyesi Ömer Çetinkaya ise bakanlığın bu konuyu daha kolay çözeceği için uygun görüldüğünü ifade etti.

 

1 ve 2.Nolu rapor oy çokluğu ile 3.4.5.6.7.8.9. raporlar oy birliği ile kabul edildi. Gündemde başka madde kalmadığı için meclis toplantısı Meclis başkan vekili tarafından kapatıldı.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>