Esenler Belediyesi 945 sokakta felaketin önüne geçemedi!

Esenler belediyesi 945 sokakta yapılan inşaatta geliyorum felaketi engelleyemedi. Olay öncesi gelen belediye fen işleri ekibinin müdahalede geciktiği görüldü.

18:25:28 | 2020-05-08

Esenler Kemer Mahallesinde 945 sokakta dün akşam saatlerinde 45 metrelik yolda inşaattan dolayı çatlamalar ve çökmeler meydana geldi. İnşaat müteahhitliğini, Eski AKP Belediye meclis üyesinin yaptığı inşaatın istinat duvarlarında yağan yağmurdan kaynaklı bir gün önce çatlaklıklar meydana geldi.

 

Edinilen bilgiye göre, yapımına devam edilen bir inşaatın bulunduğu 945. sokakta zeminde çökme ve çatlaklar oluşmasından sonra dünde akşam saatlerinde çökmeler oluştu.

Yol çöktükten sonra yapılan inşaatı karşısındaki binanın su borusu patladı. Zemine dolan sular çökmeyi iyice tetikledi.

 

Sokak sakinleri durumu yetkililere haber vermesi üzerine olay yerine; İSKİ patlayan su borusuna vana taktı.

 

 

Ardından Esenler belediyesi Fen işlerinden gelen bir ekip geldi incelemelerde bulundu rapor ettiler. Sonra polis ekipleri olay yerini gelerek incelemelerde bulundu. Esenler belediyesi geliyorum diyen felakete müdahalede geciktiği görüldü.

945 sokakta yeni yapılan inşaatın gece saatlerinde çatlaklar ve kaymalar oluşan yolda sahur saatinde ikinci bir çökme daha meydana geldi. İkinci çökme sırasında yol ve istinat duvarı tamamen göçtü. İlk belirlemelere göre, olayda ölen ya da yaralanan olmazken, çevredeki binalarda oturan vatandaşlar ise polis ekiplerince taliye edildi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>