Esenler Cemevi Aşure Lokması Pay Etti

PSAKD Esenler Cemevi Matem ayının ardından Esenler Dörtyol Meydan’ında aşure lokması pay etti. PSAKD Esenler Cemevi Başkanı Fahrettin Erdoğan “Yasımız dünyanın her yerinde yaşanan katliamlar içindir” dedi.

17:57:20 | 2019-09-21

Esenler Pir Sultan Abdal Kültür Derneği (PSAKD) cemevi, Muharrem ayının ardından 15 Eylül Pazar günü saat 14.00’te kurban yemeği verdi. Yüzlerce kişinin katıldığı lokma sonrası Esenler Dörtyol Meydanı’nda Aşure lokması pay etti.

ahrettin Erdoğan açılamada bulundu.

Her yıl matem ayının bitiminden sonra  cemevinde lokmalar pay ettiklerini, Esenler Meydanı’nda da bütün vatandaşlara aşure lokması pay ettiklerini belirten Erdoğan, “Bu meydanda aşure dağıtırken çok anlamlı bir şey de oluyor. Aşurelerimizi alan insanlar da tıpkı aşure gibi zenginlik barındırıyor. Aslında aşure eşittir halktır. Aşureyi aşure yapan içindeki farklı tatlardır. Halkların birlikte kardeşçe özgür bir biçimde yaşadığında da bu tat alınır. Bakın bizim inancımızda dünyanın tek canlısı tek değerlisi insan değildir. Gökte uçanın yerdegezenin, dağın taşın, bitkinin hakkı vardır birbirine. Yasımız sadece Kerbela’da şehit düşen Hüseyin’imiz ve 72 canımız için değil, dünyanın her yerinde yaşanan katliamlar içindir. Aynı zamanda para uğruna yok edilen Kazdağları’nadır, Hasankeyf’edir, Salda Gölü’nedir, Salihli’yedir. Orada yaşayan canlılaradır, doğayadır. Halkın irademdir demesine rağmen kayyımlarla gasp edilmesinedir. Ama bunu gözyaşı dökmek olarak indirgemeyelim. Aksine, bunların hepsini bilince çıkarıp karşısında durmanın yollarını aramaktır” dedi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>