Esenler’de Elma Festivali Düzenlendi.

Esenler Belediyesi tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen ‘Esenler Amasya Elma Festivali’, vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Meydanı dolduran kalabalığa 5 ton elmanın yanı sıra dev kazanlarda kaynatılan elma reçeli ve elma kompostosu da ikram edildi.

21:57:49 | 2021-11-07

Haber Merkezi

Esenler Belediyesi, lezzeti ve hoş kokusuyla namı ülke sınırlarını aşan Amasya elması için ‘Esenler Amasya Elma Festivali’ düzenledi.

Amasya’yı Esenler’e taşıyan festivalde, vatandaşlara 5 ton Amasya (misket) elması dağıtıldı. Dev kazanlarda kaynatılan elma reçeli ve elma kompostosu da vatandaşlara ikram edildi. Festivalde Amasyalı sanatçılar Ufuk Altun, Murat Türk, Hakan Çiçek, Saniye Can, Emir Üstün ve Turan Üstün, en sevilen yöresel parçaları seslendirerek vatandaşlara keyifli anlar yaşattı. Halk oyunları ve folklor gösterileriyle renklenen festivalde elma yeme yarışmasıyla heyecan dolu anlar yaşandı.

Festivale Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun yanı sıra AK Parti Amasya milletvekilleri Hasan Çilez ile Akif Gülle, Amasya Valisi Mustafa Masatlı, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya’nın ilçe belediye başkanları, İstanbul’daki Amasya derneklerinin ve sivil toplum kuruluşlarının başkan, yöneticileri ile kabalalık bir vatandaş topluluğu katıldı. 

Festivalde düzenlenen elma yeme yarışmasında birinci olan Amasyalı Haşmet Akın etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederek, “Yarışmada 5 tane elma yedim. 5 yarışmacı vardı. Elmamız her zaman lezzetlidir. Herkese çok teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.  Akın’a birincilik hediyesi olarak Amasya elması verilirken belediye başkanı Mehmet Sarı ise Akın’ı Amasya’da misafir edeceği müjdesini verdi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Elma Festival Amasya

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>