Esenler’de 10. Hamsi ve Horon Festivali düzenlendi

Esenler Belediyesi tarafından her yıl gelenekse olarak düzenlenen 10. Hamsi ve Horon Festivali’nde 5 ton hamsi dağıtıldı. Soğuk havaya rağmen horon oynayan vatandaşlar doyasıya eğlendi.

00:52:17 | 2022-01-24

Esenler Belediyesi ve Esenler Rizeliler Derneği tarafından geleneksel olarak düzenlenen “10. Hamsi ve Horon Festivali” Esenler Dörtyol Meydanı’nda yapıldı.

10. Hamsi ve Horon Festivaline  AK Parti Milletvekili Osman Aşkın Bak, AK Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci, Esenler Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa Çiçek, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, MHP Esenler İlçe Başkanı Hakan Özel, İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Ş.Ömer Kara, Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Hulusi Özbek, Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, ESDEF Başkanı Cuma Helvacı, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve onlarca vatandaş katıldı. Festivalde ikram edilen yemeklerin tadına bakmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Meydana gelen vatandaşlara 5 ton hamsinin yanı sıra hamsili pilav, mısır ekmeği, korkoti sarma, buğulama gibi 18 çeşit yöresel yemekte ikram edildi. Programda düzenlenen çeşitli etkinliklerde kazanan yarışmacılara ödüller verildi. Soğuk havaya rağmen katılımın yüksek olduğu etkinlikte horon oynayan vatandaşlar, Koliva grubunun seslendirdiği türkülerle de eğlendi.

Açılışta Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci selamlama konuşması ile birlikte Hamsi Festivali ve dernek faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

“Esenler de bu alanda öncülük görevi üstleniyor”

Bugün 10.’su düzenlenen Hamsi ve Horon Festivali’nde konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise, “Hamsi ve Horon Festivalindeyiz, onuncusunu yapıyoruz. Bu meydanlarda ilk etkinliklere hamsi festivali ile başlamıştık. Bu geleneksel olarak devam ediyor. Bunun sürdürülebilir olması aksatmadan devam ediyor. Bu en güzel şey burada mesele ne hamsi yemek ne horon oynamak burada aslında birliğimizi kardeşliğimizi bir ve beraber olduğumuzu her zaman ve zeminde hissettirmek ve Esenler de bu alanda öncülük görevi üstleniyor. Meydanlar bugün birlik ve dirlik için hep beraber Türkiye’yi izlemek için burada” şeklinde konuştu.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Rizeliler Derneği 10. Hamsi Festivali Esenler Rizeliler Derneği

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>