Esenler’de Vatandaşlar 15 Temmuz anma programına ilgi göstermedi

Esenler’de 15 Temmuz hain darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde Dörtyol Cumhuriyet Meydanında anma programı düzenlendi.

05:16:34 | 2020-07-17

Esenler Belediyesi 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde demokrasi nöbeti programı düzenledi. Nöbete Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler Kaymakamı Adil Karataş ve AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan da katıldı.

Vatandaşların fazla ilgi göstermediği program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an’ı Kerim tilavetiyle devam etti. Gecede 15 Temmuz gecesi yaşananlar belgesel filmle anlatıldı. Akşam 20.00 itibariyle başlayan demokrasi nöbeti 50 kişilik gruplar halinde gecede devam etti. Gece yapılan  kutlamalara da fazla ilgi yoktu.Demokrasi nöbeti sosyal mesafe kuralına uyarak sabah 04.00’e kadar devam etti.

Esenler’de 15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yıl dönümünde demokrasi nöbeti programı düzenlendi. Nöbete katılan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu “bu ruh oldukça ülkeyi bölemeyeceklerini belirterek, “15 Temmuz yaşadığımız bu dünya hayatında hepimizin hayatında çok istisna yeri olan bir an. 15 Temmuz bize çok önemli değerleri öğretti ihanet içeriden olduğu için acı da çok farklı oldu o acı da bize çok farklı şeyler öğretti. Millet, devlet ve lider aynı istikamette ise her türlü kötülüğü bertaraf etme gücünü buluyorsun. 15 Temmuz’da aynı istikamette olduğu için hain tuzağı bozdu bertaraf etti” ifadelerini kullandı.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>