Esenler'deki kuyumcu soygunu ve cinayeti davasında karar

Esenler'de hırsızlık amacıyla girdikleri kuyumcu dükkanının sahibini öldürdükleri gerekçesiyle haklarında dava açılan Gürcistan uyruklu biri firari 3 sanığın yargılandığı davada, bir sanık ağırlaştırılmış müebbet ve 31 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılırken, bir sanık beraat etti.

03:14:26 | 2020-11-24

Esenler'de hırsızlık amacıyla girdikleri kuyumcu dükkanının sahibini öldürdükleri gerekçesiyle haklarında dava açılan Gürcistan uyruklu biri firari 3 sanığın yargılandığı davada, bir sanık ağırlaştırılmış müebbet ve 31 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılırken, bir sanık beraat etti.

Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Giorgi Shonia Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanırken, tutuklu sanık Shorena Kukhilava, müştekiler Ali Nihat Koçer ve Murat Koçer ile tarafların avukatları katıldı.

Duruşmada söz alan müşteki Ali Nihat Koçer, sanıkların cezalandırılmasını talep ederek, "Büyük bir mağduriyet yaşadık. Vicdanımız yaralıdır, bu hususların nazara alınmasını istiyoruz." dedi.

Sanık Giorgi Shonia, son savunmasında, olayın böyle gelişeceğini bilmediğini ve birini öldürmek için olay yerine gitmediğini savunarak, içeride hiç ateş etmediğini, 2 kez vurulduğu için korkutmak amacıyla havaya ateş açtığını öne sürdü.

Shonia, bu olaya karıştığı için çok pişman olduğunu dile getirdi.

Diğer sanık Shorena Kukhilava, dosyadaki tarafları bu dava açıldığında tanıdığını ifade ederek, "Ben üzerime atılı suçu işlemedim, benim olayla alakam yoktur. 2 yıldır tutukluyum, suçu yapanlar dışarıda gezmektedir. Ailem de kötü durumdadır, beraatimi istiyorum." diye konuştu.

Karar

Duruşmada kararını açıklayan mahkeme heyeti, hakkında yakalama kararı çıkartılan sanık Nika Darchia'nın dosyasının ayrılmasına karar verdi.

Mahkeme, sanık Shorena Kukhilava'nın üzerine atılı suçları işlediğine dair delil bulunmaması nedeniyle beraatine karar vererek, tahliyesine hükmetti.

Sanık Giorgi Shonia'yı "yakalanmamak amacıyla kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptıran mahkeme, sanığa ayrıca "yakalanmamak amacıyla kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 15 yıl, "nitelikli yağma" suçundan 10 yıl 6 ay, "silahla tehdit" suçundan 2 yıl, "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2 yıl, "ruhsatsız silah bulundurma" suçundan 1 yıl 6 ay ve "resmi belgenin düzenlenmesinde yalan beyanda bulunma" suçundan 3 ay olmak üzere 31 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>