Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması

Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması Haber, Son Dakika, HaberlerHABER SON DAKİKA KORONAVİRÜS MAGAZİN SPOR EKONOMİ TÜMÜ Haberlerde Ara Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yıl dönümünde sevgi, saygı ve hasretle anıyoruz Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması 09.11.2020 11:15 | Son Güncelleme: 09.11.2020 12:00 Video Player is loading.This is a modal window.The media could not be loaded, either because the server or network failed or because the format is not supported. Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması HES kodu olmayan meydana alınmayacak Vaka sayılarının arttığı bu günlerde İstanbul'un en yoğun meydanlarından Esenler Dörtyol Meydanı'na girişte korona virüse HES Kodu uygulaması başladı.

01:54:37 | 2020-11-10

Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması

HES kodu olmayan meydana alınmayacak

Vaka sayılarının arttığı bu günlerde İstanbul'un en yoğun meydanlarından Esenler Dörtyol Meydanı'na girişte korona virüse HES Kodu uygulaması başladı. Bu kapsamda HES Kodu bulunmayan vatandaşların alana alınmayacağı öğrenildi.

Vaka sayılarının arttığı bu günlerde Esenler'de korona virüse karşı önlemler sürüyor. Esenler ilçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçedeki vaka sayılarının yükselmesinin önüne geçilmesi ve yayılma hızını önlemek için bir dizi tedbir aldı. Buna göre Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması başladı. HES kodu uygulamasında izolasyonda olması gerektiği halde dışarı çıkanların tespit edilmesi durumunda da cezai işlem uygulanacak. Ekipler vatandaşları meydana kodlarını kontrol ederek alırken, vatandaşlar ise artan vakalara karşı başlatılan uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

"Covidli olup olmadığına yönelik girişte HES kodu uygulamasına tabi tutmaya başladık"

Çalışma hakkında bilgi veren ve vatandaşları korona virüse karşı alınan tüm önlemlere uymaya davet eden Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş, "Artan vaka sayılarını da gözeterek bir takım tedbirlere başvurduk. İstanbul'un en yoğun noktalarından bu alana giren vatandaşlarımızın temaslı ve ya covidli olup olmadığına yönelik girişte HES kodu uygulamasına tabi tutmaya başladık. Bugün almadığımız tedbir, ileride daha ağır tedbirlere tabi olmamıza neden olacaktır" dedi.

Esenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulamasıEsenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulamasıEsenler Dörtyol Meydanı'nda HES kodu uygulaması

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü