Esenler Esnaf Odasının 6.Düzenlenen Muhtarlara Kahvaltı Programı Gerçekleşti.

Esenler Esnaf Odası 6. düzenlenen muhtarlara kahvaltı programını bu gün Esener Esnaf Odasında gerçekleşti.

22:31:50 | 2020-02-27

Haber:Büşra Çalımcı

16 mahalle muhtarları ve yerel basının katıldığı program kahvaltı sonrası Esenler Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin’in konuşmasında mübarek üç ayların hayırlı olmasını diledi, gelen muhtar ve basına teşekkür etti.

Kahvaltı sonrası konuşmaya yapan Esener Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin ‘’Muhtarlar halkımız ile aramızda bir bağ olan muhtarlarımıza çok teşekkür ederim. Eskiden Esenleri bir köy gibi görüyorlardı, o zaman Esenler’ de 140.000 seçmen vardı şimdi 300.000 oldu. Seçmen sayımız  %100 arttı. Eskiden Esnaf odaları ne iş yapar diye sorarlardı merak ederlerdi, parayı alıp sağda-solda yiyorlar derlerdi. 2015-2019 yılına kadar toplam 85 milyon liraya yakın Esenler esnafına kredi sağladık ve kredi sağladığımız esnafın %100 kredi borcunu ödüyor. Biz bu kadar para verip harcıyoruz dedik bu harcanan paraları esnafa söyleyelim 2014 yılında esnafa bir söz verdik o gün bu gündür her yıl ocak ayında genel kurul gibi toplanır salonda ne alınmış ne verilmiş hepsi açıklanır.”                                                                                                           

ESENLERE 2 YENİ PROJE GELİYOR…                                                                                                                                                                                                                                                                                                                Şahin “Esenler Esnaf Odası artık farklı bir konsepte girdi farklı bir çalışmamız var Kırşehir odaklı bir kümeleşmeye giriyoruz. 100 milyon değerinde olan bir proje. Kırşehir, Niğde, Nevşehir, Yozgat, Kırıkkale ve Çorum şehirlerini kapsayacak bir proje. Kırşehir Ticaret odası, Kırşehir Üniversitesi, Ankara İnternetçiler odası ve bizim organize ettiğimiz bir proje. Daha yeni yapılmaya başlanan proje önümüzdeki hafta Bilim ve Sanayi bakanlığına verilecek. Biz bu projeyi yapıyoruz ama şunu diyebiliriz. Esenler Esnaf Odasının ne işi var var Kırşehir’de? Mesele odaların faaliyet alanlarının neler yapabileceğini göstermekte.”

Şahin ‘’İkinci projemiz ise LİTROSFEK Esenler göç almış bir şehir bizde aldığımız bu göçleri bir kaynaştıralım dedik. Projenin patenti alındı, sistemi kuruldu. Esenlerde Yunanistan, Bulgaristan, Romanya ve Makedonya’dan bir alışveriş çarşısı oluşturuyoruz. E-ticaretten alışveriş yapılacak görünmez bir havuzun içerisinde ki ürünler yabancı ülkelere satılacak. Bu işte olmak isteyen esnaf bize gelecek üye olup ilke anlaşması imzalayacağız. Panayırlar düzenlenecek Yunanistan, Bulgaristan, Makedonya’ya gitmek isteyen esnaf 15 günlük bir fuara katılıp ürün satışı gerçekleştirecek dedi. 15 milyonluk Euro’luk olan proje ilk adımı gerçekleşti ‘’ dedi.

Esnaflara can suyu oluyorlar…                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Muhtarlar adına konuşma yapan Turgut Reis mahalle muhtarı Mustafa Güven ‘’esnaflar bizim her zaman çalacağımız kapıdır. Her daim yanımızda olan esnafa teşekkür ederiz. Son yıllarda küçük esnaflık bitmek üzere bu esnaflara can suyu olan faizleri düşürüp, kredi veren Şükrü başkana teşekkür ederim. Bize bu güzel mekânda güzel ikramlarda bulunan ben şahsım ve muhtarlar adına teşekkür ederim. Yaptığınız ve yapacağınız projeler, çalışmalar adına şimdiden size başarılar diliyorum Allah utandırmasın ’’dedi.

Daha sonra 16 muhtarı temsilen konuşma yapan Turgut Reis mahalle muhtarı Mustafa Güven’in konuşması ile son buldu. Kahvaltı sonunda konuklara duvar saati hediye edildi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>