ESENLER’İN 17’NCİ MAHALLESİ...

21:03:08 | 2020-01-24

30 Mart’ta seçim var

Askeriyeden alınan arazide inşaatları devam eden ve akıllı şehir konsepti ile yapılan bölge, Esenler’in 17. mahallesi oldu. 15 Temmuz Mahallesi ismi verildiği öğrenilen mahallenin sınırlarının belirlendiği ve gerekli resmi prosedürlerin üzerinde çalışıldığı belirtiliyor. Resmi işlemler tamamlandıktan sonra 15 Temmuz Mahalle Muhtarı’nın belirlenmesi için 30 Mart 2020’de muhtarlık seçimi yapılacağı kaydediliyor.
KİMLER OY KULLANACAK?
İnşaatları büyük bir hızla devam eden mahallede 30 Mart’a kadar her hangi bir taşınma işleminin gerçekleşmesinin zor olduğu belirtilirken, muhtarlık seçimi için kimlerin aday olabileceği ve kimlerin oy kullanabileceği de henüz netlik kazanmadı. Metris Cezaevi sınırlarını da kapsayan mahalle muhtarlık seçiminde, cezaevi personelinin oy kullanabileceği gelen bilgiler arasında.
BAKAN VARANK ÖRNEK VERMİŞTİ
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’nde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Esenler’de 8 milyon metrekarelik bir alanda, akıllı şehir uygulamalarının hem yaşandığı hem de kent sakinleriyle birlikte geliştirildiği bir yaşam alanını beraber inşa edeceğiz. Kavşaklar, aydınlatmalar, sulama sistemleri ve atık yönetimi gibi uygulamalar akıllı sistemler üzerinden çalışacak. Altyapı ve üstyapı sistemlerini sensörlerle donatacağız.” demişti.
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü