Esenler Kent Konseyine İki İsim Damga Vurdu.

Esenler Kent Konseyi Esenler Kültür Merkezinde gerçekleşti. Toplantıya iki isim damga vurdu.

23:01:29 | 2021-10-02

Haber/Hasan Gürsoy

Esenler Kent konseyinin gündeminde yürütme kurulunun ve komisyonların seçimleri,  Fen işleri müdürlüğün ve İmar müdürlüğünün sunumu, temenni ve dilekler vardı.

Ancak 30 Eylül saat 14:00 başlayan toplantıya davet edilen yaklaşık 700 kişiden 50-60 kişi katılması Esenler Kent Konseyinin işlevi hakkında soru işaretlerine sebebiyet verdi.

Esenler Kent Konseyi Meclisi yıllardır yaptığı rutin toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Kent konseyinin yürütme kurulu ve komisyonların iki isim tarafından teklif edilmesi katılımcılar tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Toplantı başlangıcında toplantıyı yöneten Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya Pandemi nedeniyle toplantının kısa tutulacağının maksimum bir saat içerisinde toplantının nihayete ereceğini bildirmesi üzerine iki isim tarafından teklif edilen kurul başkanı ve komisyon üyelerinin oylanmasına geçildi. Akabinde İstanbul Ordulular dernek başkan yardımcı Nuray Andaç beklenmedik bir şekilde söz hakkı istedi. Sayın Andaç toplantının daveti amacı ve işlevi hakkında yeterli bilgi sahibi olmadıklarını belirterek iki kişi tarafından önerilen kişilerin hangi kriter baz alınarak ve hangi ara teklif edildiklerini şahitlik etmediğimiz için tuhaf karşılandığını belirtti. Bu süreç sayın Andaç’a yürütme kurulu üyeliğine seçilmesi için kapı araladı.

Kent Konseyinin kâğıt üzerinde sadece mevzuatın yerine…

Gelecek Parti Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan ikinci söz hakkı isteyen isimdi. 10 yıldır kent konseyini takip ettiğini belirtti. Bir dönemde yürütme kurulu üyeliğini yaptığını söyleyerek Kaplan “ Kent Konseyinin kâğıt üzerinde sadece mevzuatın yerine getirileceğini bir meclis olması yerine Esenlerimizin hayrına güzel işler yapılacak bir kent konseyi olmasını isterim. Görüyoruz ki biz aynı tiyatroları izlemeye devam ediyoruz. Sayın Başkan kanaatime bu süreç sağlıklı değil, gelin bu toplantıyı bir hafta sonra yapalım. Davet ettiğinizi belirttiğiniz yaklaşık 700 kişinin neden katılmadığını kök neden analiz yaparak herkesin katılımını sağlayıp bu meclise hazırlıklı katılalım sağlayarak hizmet etmiş olalım. İki kişinin neye göre kime göre hatta ve hatta toplantı başlamadan teklif etmiş olmaları şaşkınlıkla karşılıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından İki Belediye Başkan Yardımcısı Nihat Karataş Sıfır Atık konulu ve Adil Şenden ise Kentsel dönüşüm odaklı sunum gerçekleştirdi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi Gelecek Partisi Esenler Kent Konseyi

Tümü