Esenler ve Bayrampaşa ilçe sınırında kurulan pazarda “sosyal mesafe” yok!

Esenler ve Bayrampaşa ilçe sınırında kontrolsüz kurulan Pazarda vatandaşlar seyyar satıcılardan sosyal mesafe aldırış etmeden alış veriş yapıyorlar.

05:22:51 | 2020-03-30

Koronavirüse karşı yetkililerden yapılan ‘Evde Kal’ ve ‘Sosyal Mesafe’ uyarısına aldırış etmeyen bazı yurttaşların, köprü altında kurulan seyyar satıcılardan adeta iç içe alışveriş yaptığı görüldü.

Tüm dünyaya yayılan ve her gün binlerce insanına ölümüne sebep olan yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında bakanlıklar ve valilikler bir dizi tedbirler alarak yurttaşlara ‘Evde Kal’ ve ‘Sosyal Mesafe kuralına uy’ çağrıları yapıyor.Bu uyarıları bazı yurttaşlar dikkate alırken, bazıları ise sokağa çıkıyor.

Esenler Ayvalıdere mahallesi ve Bayrampaşa Terazidere mahallelerinin ilçe sınırı olan metro köprüsünün bulunduğu yerde her hafta seyyar satıcılar tezgâh açarak pazar kuruyor. Esenlerli vatandaşların daha çok alış veriş yaptığı yerde Satıcılar bavul ve çantalarla getirdikleri ufak tefek ev aletlerini köprü altında satışa sunuyorlar.

Kendiliğinden oluşan bu kontrolsüz Pazar bu haftada korana virüsü etkilememiş gözüküyor. Kısa sürede yoldan geçenler köprü altında toplanarak sosyal mesafeye aldırış etmeden dikkatsiz bir şekilde alışveriş yapmaya başladı. Tezgâhların başına toplanan yurttaşların birbirlerine yakın temasta bulunarak hem kendi canlarını hem de taşıyıcı olarak çevresindeki bütün insanların canlarını tehlikeye atmasını aldırış etmemesi yok artık dedirtti.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>