Eyidoğan “eski deprem tehlike haritasının yenisi ile değiştirilsin”

Prof.Dr. Haluk Eyidoğan Türkiye Deprem Tehlike Haritası ve Bina Yönetmeliği değişmesine rağmen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü WEB sayfasında eski deprem tehlike haritasın olduğunu, yeni haritanın kendisinin düzenlediğini, herhangi bir telif hakkı istemediği, bununda kamuoyu yararı gözettiği ifade ederek sosyal medya hesabından paylaştı.

16:44:06 | 2019-08-06

 -- Adversting 5 --

Prof.Dr. Haluk Eyidoğan’ın paylaşımı

“Türkiye Deprem Tehlike Haritası ve Bina Yönetmeliği değişti ve 1 Ocak 2019'dan itibaren yeni deprem tehlike haritası yürürlüğe girdi. Ancak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü WEB sayfasında artık geçerliliği olmayan eski deprem tehlike haritasını gösteriyor. 17 Ağustos'a 13 gün kaldı, hiç olmazsa o zaman kadar yenisini yerleştirin. Ben yenisini oluşturdum. İsterseniz telif hakkı almadan yeni İstanbul İli deprem tehlike haritasını (50 yılda %10 aşılma olasılığı için en büyük ivme değerleri eklenmiş şekilde) size verebilirim Sayın Müdür. Çorbada benimde tuzum olsun. Bilginize. Aşağıda eski harita ve benim hazırladığım harita var.

NOT: YENİ DEPREM TEHLİKE HARİTASINA GÖRE İSTANBUL İLİ VE ÇEVRESİNDE DEPREME DAYANIKLI BİNA TASARIMI İÇİN KULLANILACAK DEPREM ŞİDDET DEĞERLERİ YERİNE GÖRE %25 İLE %37 ARASINDA ARTMIŞTIR. BU ARTIŞ ÖRNEĞİN YASSIADA'DA %37'DİR.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>