FETÖ davasından kazandığı Tazminat parasıyla simit dağıttı..

Gazeteci Osman Şahin FETÖ suçlamasıyla kazandığı 400 lira tazminatla halka ücretsiz simit dağıttı..

14:42:39 | 2019-11-03

Ordu’da yayınını sürdürmekte olan YÖN gazetesi ve www.yongazetesi.com internet haber sitesi sahibi ve sorumlu yazı işleri müdürü ve aynı zamanda Yerel Basın birliği (YBB) Ordu şube başkanı olan gazeteci Osman Şahin, 4 Ağustos 2016 tarihinde FETÖ’cü diye göz altına alınarak 4 gün 4 gece nezarette yattıktan sonra adliyeye dahi çıkarılmadan serbest bırakılmış ve üç yıl boyunca verdiği hukuk mücadelesi sonunda aklanarak suçsuzluğu ortaya çıktı.

 
 

Suçlamayla ilgili tüm soruşturmaların bitiminden sonra  aldığı tazminatla halka ücretsiz simit dağıtma vaadi adayan Osman Şahin bu sözünü yerine getirdi.

 

Ordu C. Savcılığının olaya takipsizlik kararı vererek, hazine aleyhine 20 bin liralık manevi tazminat davası açan Osman Şahin, mahkeme tarafından kendisine 400 lira ödenmesine karar verildi.

 

400 Lira Tazminatı alan Osman Şahin, bu parayı asla cebime sokmam diyerek 400 lira karşılığında 500 tane simit alarak verdiği sözünü yerine getirdi ve ücretsiz olarak halka simit dağıttı.

 

 

 

Altınordu İlçesi Tahıl pazarı meydanında pankart asarak halka bedava simit  dağıtan gazeteci Osman Şahin“Adımız fetö’cü gazeteci oldu.. Karşılığında 400 Lira verdiler..İşte bu ülkede insanın değeri bu kadar..” diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü.:

 

 “Ben artık 15 Temmuz’u tanımıyorum. Benim için gerçek darbe 4 Ağustosta yapılmıştır. Birileri bizim gazetecilik anlayışımızı hazmedemeyerek asılsız bir ihbar yaptıklarını biliyorum. Kimse merak etmesin ve bizi korkutmak ve sindirmek gibi bir yöntem seçmesin. 39 yıllık gazetecilik mesleğimde çok bedeller ödedim ama hiçbir zaman kimseye taviz vermedim. 15 Temmuz darbe girişimi ile suçsuz yere göz altına alınan kişilerden biri de ben oldum. Haysiyetimle oynadılar, gururumla oynadılar, çok ağır bir iftira ile suçladılar. Hakkımı söke söke alamadım ama, gururumu bir nebze olsun kurtarmış oldum.. Bu konuda gerçekten ne yazarsak, neler anlatırsak, dağlara taşlara sığmayacak, akıllarda kalmayacak bir senaryoyu yaşadım. Gazetecilik mesleğimi İftiralara, tehditlere, küfürlere  zorluklara göğüs gererek  hakaretlere katlanarak, tehditlere ve şantajlara karşı direnerek sürdürmeye devam ediyorum. Her ne kadar bu ülkede Adalet yok da deseler geç de olsa adalet tecelli ediyor ve hak yerini mutlaka buluyor. Çok zor bir meslek olan yerel gazeteciliğin demokrasinin temel direği olduğu unutulmasın.   O nedenledir ki; bizi çekemeyenlere bugün yaptığım ücretsiz simit dağıtımı ile gereken dersi ve mesajı verdiğime inanıyorum” dedi..

 

Bu konuda çok uzun ve zor bir süreç geçirdiğini belirten Osman Şahin, FETÖ suçlamasından aklandığı için kazandığı 400 lira tazminat parasıyla halka bedava dağıttığı simitlere ise büyük ilgi gösterilerek  adeta izdiham yaşandı. Böylece FETÖ suçlaması ile gündem sonuçlanmış oldu..

 

 

 

TEŞEKKÜR..

 

YÖN gazetesi sahibi Osman Şahin programa gösterdikleri ilgi ve alaka nedeniyle sosyal medyada kendisine destek veren herkese teşekkür etti..

 

Şahin mesajında, “FETÖ davasından kazandığım 400 TL. TAZMİNAT PARASI İLE BUGÜN TAHIL PAZARINDA HALKA ÜCRETSİZ 500 SİMİT DAĞITMA TÖRENİNDE BENİ YALNIZ BIRAKMAYAN TÜM MESLEKTAŞLARIMIZA, BASIN MENSUPLARINA VE YEREL BASIN BİRLİĞİ DERNEĞİ ORDU ŞUBESİ YÖN. KUR. ÜYESİ ARKADAŞLARIMIZA VE HALKIMIZA SONSUZ TEŞEKKÜR EDİYORUM.İYİKİ VARSINIZ...” dedi..


SİMİT yiyen tüm vatandaşlarımıza Helalü hoş olsun.
VERDİĞİM SÖZÜMÜ YERİNE GETİRMEK İÇİN BENİ YALNIZ BIRAKMAYAN TÜM DOSTLARIMDAN VE BİZİ DESTEKLEYEN GAZETECİ DOSTLARIMDAN
ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN..

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü