Fındığa red oyu veren Karadeniz’li milletvekilleri

Geçen hafta fındık üreticilerinin sorununun araştırılarak sorunların çözümüne yönelik alınabilecek tedbirlerin belirlenmesi amacıyla Meclis araştırma önergesi verilmişti.

12:19:31 | 2018-10-27

 Öneriye 3 muhalefet partisinden de destek geldi. AK Parti ise öneriye karşı çıktı. Muhalefet tam kadro TBMM’de olmayınca önerge AK Parti’nin oylarıyla red edilmişti. Önergenin red edilmesi nedeniyle red oyu veren AKP’nin iki milletvekilini yüzleri hiç de kızarmadı..

 Mecliste önerinin oylamasında tartışma da çıkmış, oy sayısında divan üyeleri arasında anlaşmazlık yaşanmıştı.. Daha sonra oylama tekrarlandı ve 135 kabul, 155 ret çıkınca öneri kabul edilmedi.

USTA, ‘TMO NEREDE?’

Önerge sahibi MHP'li Erhan Usta ise, stratejik ürün olan fındıkla ilgili yapısal sorunlar bulunduğunu belirterek “Dünya üretiminin yüzde 70'ini yapıyoruz. Dünya ihracatının yüzde 75'i Türkiye’de. Ama yurt içerisindeki satış fiyatını dahi belirleyemiyoruz. Hala TMO’nun açıkladığı bir fındık fiyatı yok. Şu anda 12 liradan, 13 liradan, 12,5 liradan, 11,5 liradan fındık satılıyor” dedi.

İşte TBMM’sinde fındıkla ilgili verilen araştırma önerisine red oyu veren Karadenizli  bazı Ak Partili milletvekillerinin isimleri..

 

 ORDU

Metin GÜNDOĞDU                      

Şenel YEDİYILDIZ

 ARTVİN

Ertunç Erkan BALTA

GİRESUN

Cemal ÖZTÜRK                

Kadir AYDIN

SAMSUN

Ahmet DEMİRCAN                        

Çiğdem KARAASLAN                    

Fuat KÖKTAŞ                    

Orhan KIRCALI                 

Yusuf Ziya YILMAZ

TRABZON

Adnan GÜNNAR                            

Bahar AYVAZOĞLU                       

Muhammet BALTA                       

Salih CORA                        

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü