FOS MANİFESTO

Akparti yerel seçim manifestosunu yayınladı haberleri, yine AKP medyası tarafından, gümbür gümbür duyuruldu!

20:07:01 | 2019-02-07
ALİ CANTÜRK
ALİ CANTÜRK      canturkali52@gmail.com

Sahi manifesto ne idi!

Manifesto bildiri demektir! Boş ve fos icraatlar yapanların, yaptıklarını daha doğrusu yapamadıklarını yapacağım deme beyanıdır bizim siyaset algımızda! 

Her seçim dönemi, bir önce yapamadıklarını, yeni isimler, yeni adlar ile piyasaya sunmanın, yeni bir şey yapıyormuş havası vermenin adıdır manifesto.

Zatı şahaneleri uzun yıllar ulaştırma bakanlığı ve bir iki yıl başbakanlık yapmış olmasını unutaraktan, belediye başkanı olunca İstanbul'un trafiğini çözeceğini vaat ediyor. Vatandaş ta haklı olarak bunca yıl seni ne engelledi, bunca yıl yapmadığını bundan sonra nasıl yapacaksın, tekerine kim çomak soktu diye soruyor.

İstanbul'a ihaneti kendi ağızlarından tescilli olanlar, geçen dönem marka şehirler manifestosunu ortaya atıp bu kavramı fosa çıkaranlar, gelmişler yine bildik kavramlar üzerinden manifesto yayınlamışlar!

Manifesto şu başlıklardan oluşuyor: 1. Şehir Planları, 2. Altyapı ve Ulaşım, 3. Kentsel Dönüşüm, 4. Benzersiz şehirler, 5. Akıllı Şehirlerle Yeni Ufuklar Açılacak, 6. Çevreye Saygılı Şehirler, 7. Sosyal Belediyecilik, 8. Yatay Şehirleşme, 9. Halkla Birlikte Yönetim, 10. Tasarruf ve Şeffaflık, 11. Değer Üreten Şehirler.

Bu manifesto aslında muhalefet ağzı ile yazılmış! İktidar olduğunun farkında olan aklıselim bunları yazamaz!

Akparti kendi kendine muhalefet ederek muhalefet boşluğunu da dolduruyor! Elinde tuttuğu, ezici çoğunluğa sahip medya sayesinde, bunca yıldır iktidarda başkası varmış gibi konuşma siyasetini devam ettiriyor.

Gönül belediyeciliği derken gönül kırmayı, kendine oy vermeyenleri hain görme söylemlerini de es geçmiyor. Alıştı böyle siyaset yapmaya. Seçim zamanı sert kırıcı, seçim akşamı genel kabul gören yumuşak bir söylem, sonrasında partizanlığın daniskası artık alışık olduğumuz tarz. O yüzden manifesto boş ve fos.

Yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyemiyorlar. Çırak, kalfa, usta söylemi de artık tutmuyor. Usta ne diyon bu hususta, diye sorulsa cevap kaçamak olacak onu çok iyi biliyorlar.

Yıllardır yapılan uyarılara kulak asmayan katlı bina temeli atarken bile yatay diyenler, metropolitan imar planı yapmayıp, helikopter ile gezip havadan proje alanı belirleyenler, kupon arazi kavramı kullanıp kentsel dönüşümü rantsal dönüşüm olarak uygulamaktan kaçınmayanlar, belediyelerin borcunu açıklayamayanlar, dostlar alışverişte görsün havasında manifesto yayınlayabilir.

Cila düşünce manifesto fayda vermez! Giden ruh ve güven geri gelmez.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü