Gaziosmanpaşa’da özel hastaneler acil servisleri koronavirüs testine kapalı

İstabul’da en çok özel hastanelerin yer aldığı Gaziosmanpaşa’da üç büyük özel hastanede covid-19 testi yaptırmak için karşılanacak sorunları bizzat yerinde inceledik. Bu bilgiler doğrultusunda üç büyük hastanenin nasıl davrandığını aşağıdaki incelememizde ayrıntıları ile ortaya çıktı.

04:14:13 | 2020-04-30

 

Haber; Şenol Özyurt

İSÜ Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi

Sağlık Bakanlığının Bilgilendirmeleri doğrultusun’ da 28 Nisan 2020 tarihinde öğleden sonra özel Hastanelerde Koronavirüs Covid 19 testi yaptırabilmek için Gaziosmanpaşa da bulunan birçok büyük hastaneden biri olan İsu Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi acil servisine bizzat gittim. Covid 19 test için yaptığımız müracaatımızı acil servis personeli önce Arsuvar testi bizde yok, bu testi biz yapmıyoruz. Eğer test yaptırmak istememizi belirtmemiz halinde,  bizi önce ( Ücretli ) Dâhiliye Polikliğine Dr. Muayenesi’nin Ardından ( Ücretli )Tomografi Dr. tarafından gerek görülmesi halinde ( Ücretli ) Antijen testi yapılacağı bilgisi verilmesi üzerine hastaneden ayrıldım.

Gaziosmanpaşa Yeni Yüzyıl Üniversitesi Hastanesi

Medikal park hastanesinden çıkıp hemen yanı başında bulunan Gaziosmanpaşa Özel hastanesi acil servisine müracaatta bulunarak covid-19 testi yaptırmak istediğimi belirttim. Biz test yapmıyoruz. Cevabı ardında nasıl olur karşılığında tepkimizi dile getirince, bizi ikinci kat’ta bulanan göğüs hastalıkları polikliniği olduğunu ve tarafımın yönlendirme yapıldı. Akabinde bende hemen ikinci kata çıkarak poliklinikte İlgili kişiye covid-19 testi yaptırmak istediğimi ifade ettim. Muayene Ücreti Dr. 170,00 TL ve Doçent Dr. 220,00 TL. Ücreti olduğunu söyledi. bunun üzerine Tomografi + Antijen testi ücretini dahi sormadan hastaneden ayrıldım.

Gaziosmanpaşa Özel Avrupa Şafak Hastanesi

Özel Gaziosmapaşa Hastanesi ile Özel şafak hastanesi yürüme mesafesinde olduğundan birde oraya gidip şansımı denemek istedim.  Acil’den hastaneye giriş yaptık. Covid -19 Testi yaptırmak istediğimizi iletmemiz üzerine Poliklinik’e yönlendirildik.  Göz Dr. Muayene Edeceğini Sosyal Güvenceli Çalışana Muayene Ücreti 85.00 TL Olduğu bildirildi. Lakin tomografide çekilecek onun fiyatı ise 200,00 tl ücrete tabi olduğunu söyledi.  Bu tomografiyi incelemesi için dahiliye Dr. ücretli muayene kaydı açtırmamız gerektiği yönünde bilgilendirdi. Daha sonra Covid-19 Testi için müracaat ettiğim üçüncü hastaneden ayrıldım.

Sağlık Bakanlığı Ücret Yok Diyor!

Sağlık Bakanlığı Özel hastanelerin acil servise başvurulardan hiçbir ücret talep edilmemesi yönündeki Açıklaması pek dikkate alınmadığı bizzat araştırma fırsatı bulduk. Bu demek ’ki özel hastaneler dünyayı sarsan koronavirüs Covid-19 ayakta testi bile ticari bir obje haline getirerek kazanca dönüştürdükleri buradan anlaşılmaktadır.

Özel Hastanelerin Koronavirüs COVİD-19 hatalığının yatarak tedavi ücretlerini ne ben söyleyim ne siz işitin.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı Gaziosmanpaşa

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>