Göksu Bölgesindeki Yerel Basına mı Gücü Yetti?

Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun büyük tartışma yaratan “'İstanbul'u Yunan kazandı' sözlerini haber yapan yerel basına gücü yeterek Cumhuriyet Savcılığına şikâyette bulundu.

20:26:57 | 2019-06-30

Büyük tartışma ve olay yaratan konuşmasında Esenler belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun "Ne dedi Yunan medyası? 'İstanbul'u Yunan kazandı' imasında bulunan ifadeleri ulusal ve yerel basınlarda gündemden bir türlü düşmüyor. İBB seçimlerini İmamoğlu kazanınca tekrar gündem meselesi oldu. Her akşam haber kanallarında tartışma programlarının konusu olmaya devam ediyor. Esenlerde yayın yapan yerel gazetecileri bu konuyu haberleştirdiği için 3 gazeteciyi Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına şikâyette bulundu.

Haber ülke gündemine düşünce haber kanallarında Siyasi Parti Genel başkanları, Milletvekilleri, siyasi parti il, ilçe ve yöneticileri birbiri ardına bu konuda hakkındaki görüşlerini kamuoyuna açıkladı. Ancak Sayın Göksu bazı yayın organlarına olduğu gibi Esenlerde yayın yapan 2 gazeteye yayın yasağı getirdi. Ulusal basında yer alan ve büyük tartışma yaratan konuşmasında Esenler belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun "Ne dedi Yunan medyası? 'İstanbul'u Yunan kazandı' ifadeleri birçok Ulusal ve basında halen yayında yayınlanıyor.

Akıllara, Göksu’nun bölgesindeki yerel basına mı gücü yetti sorusu geliyor.

Esenler belediye Başkanı Tevfik Göksu’nun "Ne dedi Yunan medyası? 'İstanbul'u Yunan kazandı' ifadelerinin en çarpıcı örneğini ise; İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs’ten geldi.

Örs’ün kamuoyuna ve TBMM yaptığı konuşması ve gazetelerdeki açıklaması;


İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs; "Yayın yasağı ile ayıp örtülemez"

Tevfik Göksu’nun büyük tartışma yaratan konuşmasını TBMM’de gündeme getiren İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs konu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Esenler belediye Başkanı ve Ak Parti Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Tevfik Göksu’nun büyük tartışma yaratan konuşmasını TBMM’de gündeme getiren İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs konu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. 

Örs yaptığı açıklamada “Göksu, YSK tarafından yenilenmesine karar verilen İstanbul seçimleri için konuşuyor. Seçimi kazanan Sayın İmamoğlu için konuşuyor.  Uzaktan havlamalarına alışık olduğumuz Yunan Medyasını referans vererek, Ekrem İmamoğlu üzerinden, tüm Trabzonluları töhmet altında bırakacak imalarda bulunuyor. E hesap başka diyor. Neymiş o hesap Göksu? Tevfik Göksu şuuraltını dışa vuruyor aslında.” dedi.

Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs açıklamasında Trabzon olarak özür beklerken, aksine bu sürecin Ekrem İmamoğlu’nu yıpratma kampanyası olarak devam ettirilmeye çalışılmasını hayretle izlediğini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: “Tevfik Göksu özellikle sosyal medyada yoğunlaşan tepkiler üzerine özür dilemek yerine, konu ile ilgili haberlerin yer aldığı internet sitelerine erişim yasağı istedi ve Mahkemece haberlere erişim engellendi.  

Bu haberlerde Göksu’nun yaptığı konuşmanın montajsız görüntüleri vardı. Göksu konuşmasında sarf ettiği sözlerin hangisinden rahatsız oldu da erişim yasağı istedi diye sormak istiyorum. Madem konuşmasında Trabzonluların tepki gösterdiği gibi bir töhmet,  ima, karalama, mesnetsiz iddia yok idiyse niçin yayın yasağı isteme gereği duydu? Yayın yasağı ile neyi örtmeye, gizlemeye çalışıyor? Yasak ile bu ayıp örtülemez. Trabzon’a özür borcunu ödesin” dedi.  Kaynak; Karadeniz gazetesi

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>