Göksu’ya Değil İYİ Partili Meclis Üyelerine Hesap Sorun

31 Mart yerel Seçimleri’nden sonra Esenler’in ilk Belediye Meclisi toplantısında muhalefet meclis üyeleri ilk golü yeti, bundan sonra yenilecek goller nasıl olacağını bekleyip göreceğiz.

15:37:15 | 2019-05-07
-- Adversting 5 --

Esenler Belediye Meclisi 15 Nisan Pazartesi günü ilk toplantısında 14 teklifle toplandı. İYİ Partinin tecrübeli meclis üyesi Kemal Şahin’in evet geleneğine muhalefet meclis üyeleri ayak uydurdular ve 3-4-5-6-7-8-9-10-11-12-13-14 nolu teklifleri oy birliği ile meclisten geçirdiler.
 
Meclis gündeminde oylanan tekliflerin içinde bulunan 12 nolu Teklifi İmar Bayındırlık ve Şehircilik Komisyonu meclise getirdi. Bu oy birliği sonucunda AKP’liler ile Muhalefet el ele verdiler, İmamoğlu’nu devreden çıkararak önünü kesmek için hem İBB’den hemde Esenler Belediye meclisinden oy birliği ile geçen protokolün iptalini oy birliği ile iptal ettiler.
 
 
İçeriği şöyle: Esenler ilçesi Atışalan mahallesi 1131 parsel sayılı taşınmazın, 10.04.2014 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli mer’i imar planında triyaj alanı olarak belirlenen yaklaşık 150.000.00 m2’lik kısmı, rezerv alan içerisinde Esenler Belediye Başkanlığınca talep edilecek imar plan imar, imar uygulamaları, altyapı, donatı, bölge barkı vb. işlere ilişkin plan proje ve imalatların İBB’nin yapabilmesi için Ortak hizmet protokolünün taraflarca imza altına alındığı belirtilmiştir.
 
İMAMOĞLU İBB’Yİ KAZANINCA MI ROLLER DEĞİŞTİ?
  “Bu bağlamda taraflarca imzalanan Ortak hizmet protokolünün Belediyemiz Meclisince onaylanması ve yürürlüğe girebilmesi için makamınızca da uygun görülmesi halinde, yazımızın Belediye Meclisine havale edilmesini arz ederim” denilmektedir. Yani Esenler Belediye Başkanı Göksu, Metris Askeri alanla ilgili Milli Savunma Bakanlığı ve Esenler Belediyesi arasına Ortak hizmet protokolü anlaşması yapmak için Esenler Belediye Meclisinden 10.06.2016 tarihinde yetki istiyor ve o yetkiyi meclis İYİ Partili Kemal Şahin’inde bulunduğu oturumda kendisine veriyor.
 
KEMAL ŞAHİN’İN 544 PARSELDEKİ EVET HASTALIĞI DEVAM EDİYOR 
1-Ortak hizmet protokolü için Esenler Meclisinden oy birliği ile 2016 tarihinde yetki alan Başkan GÖKSU, ŞİMDİ ORTAK HİZMET PROTOKOLÜNÜ neden iptal etti?
2-Muhalefet meclis üyeleri, Kemal Şahin AKP’lilerle geçmişte birçok raporda anlaşarak kendi partililerinin hayır oyuna rağmen evet oyu vererek gündem oluşturmuştu. Mesela 544 parsele evet diyen Şahin, gurup başkanı Mustafa Usta tarafından müfteri ilan edilmişti. Siz bu arkadaşınızın dümen suyundan gitmekle ne yapmak istiyorsunuz?
3-İYİ Partili Kemal Şahin bu protokol için evet oyu verdiği halde şimdi iptalin nedenini neden sormadı, neden iptal için oy verdi?
4-Başkan Göksu’ya plan yapma ve İBB ile anlaşma yetkisi verilmişti ama Göksu muhalefetin kafası imar mevzuatına çalışmayan meclis üyelerini uyutarak bir güzel enayi yerine koydu. Muhalefet Enayi mi?
5-şimdi uğraşın, avukat arayın bu işi haletlin ama iş işten çoktan geçti. Uyanın balığa gidelim diyorlar….
 
GÖKSU: İYİLİKTE MOTOR- KÖTÜLÜKTE FREN OLACAĞIM 
Göksu, İBB Meclisi toplantısında “iyilikte motor- kötülükte fren olacağım” demişti. Kendisine Esenler halkı adına soruyoruz ve açıklama yapmasını bekliyoruz. Siz bu teklifi neden meclise taşıtınız ve imza yetkinizden vaz geçtiniz? Muhalefeti gerçekten “ENAYİ” yerine mi koydunuz? Siz muhalefet üyeleri ENAYİ misiniz?
Sayın Başkan Bu Nasıl Motor Bu Nasıl Fren? Kamu adına, muhalefet adına, İYİ Partili meclis üyesi olan aynı zamanda konuşma ve söz söyleme yeteneği olmayan Kemal Şahin adına soruyoruz.
İYİ Partili Şahin, sen motor mu fren mi yoksa başka bir şey mi olacaksın. Sendende hem partililerin hem Esenler halkı bir açıklama bekliyorlar.
 
İşte Evet Oyu İle Geçen ve Muhalefetin Uyuduğu, Uyutulduğu O Teklifler… 

<script async custom-element="amp-auto-ads"
src="https://cdn.ampproject.org/v0/amp-auto-ads-0.1.js">
</script>

<amp-auto-ads type="adsense"
data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
</amp-auto-ads>
ETİKET :  

Tümü
-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>