HDP ESENLER İLÇE ÖRGÜTÜ 3. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

HDP Esenler ilçesi 12 Ocak Pazar günü Adem Baştürk Kültür Merkezinde 3.ci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongrede Eş Başkanlığa Şilan Can ve Rıza Kaplan seçildi.

00:16:53 | 2020-01-15

Adem Baştürk Kültür Merkezinde gerçekleşen kongreye Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki, il yöneticileri, ilçe yöneticileri DKÖ, STK ve partililer katıldı.

Açılış konuşmasını HDP Esenler mevcut İlçe Eş başkanları İsmail Dönmez ve Hülya Güler yaptı. Ardından Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki bir konuşma yaptı.

Gündemin maddelerine geçildi. HDP Esenler ilçe başkanlığına adaylığını açıklayan Rıza Kaplan konuşma yaptı.

Kaplan “Esenler ilçesini iyi biliyorum.16 mahallesini iyi tanıyorum. Başta aileler olmak üzere onların yanında olacağımızı ilçenin emek boyutunda gençlik ve kadın kollarımızı güçlendireceğiz. Yerel yönetimleri kontrol ve denetim altına alacağız. Oto park ve çevre sorununu öncelik vereceğiz. Kentsel dönüşüm olan yerlerin üzerinde duracağız. Belediyenin alt ve üst yapısı olarak izleyeceğiz ve üzerinde duracağız. İnanç kurumları ile bire bir diyaloğa gireceğiz var olan sorunları birlikte çözme yoluna gideceğiz. DKÖ ve STK ile diyaloğa gireceğiz. İlçe binasında siyaset yapmayacağız sokağa ineceğiz vatandaşın sorunları ile ilgileneceğiz.”

 

Gündemin seçim maddelerine geçildi. Divana tek liste sunuldu.

Delegelerin kullandıkları oy ile HDP Esenler 3.olağan kongresinde ilçe Eş Başkanlıklarına Şilan Can ve Rıza Kaplan seçildi.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü