"HORTUMCU BAŞKAN GÖKSU SALTANATINA SON"

Dün Erbakan Hocanın bursları, Adıyamanlı bilhassa Gerger ve Kahtalı iş adamlarının paraları ile boy veren bugünde AKP iktidarının imkanlarını kullanarak holdingleşen Eski Milletvekili Mahmut Göksu ve kardeşlerinin Istanbul’da siyaset ve STK’larda Adıyaman adını kullanarak saltanat kurması ve bu nedenle Adıyamanlı 70 kadar dernek, vakıf ve FED’ler ile Adıyaman’daki onlarca Belediye Başkanı Göksu saltanatına karşı başkaldırdı.

20:59:15 | 2020-02-15

 -- Adversting 5 --

Haber:Hacı Boğatekin

70 DERNEK 2 FEDERASYON
Kahta ve Gerger federasyon çağrısı üzerine İstanbul’da toplandı. Kahta ve Gerger federasyonları öncülüğündeki STK toplantılarına, Kahta Belediye Başkanı da katılarak, toplantılar artırılarak sürdürülüyor.
Fırat Gazetesi’nin, Göksu imparatorluğuna başlık ettiği söylenen ağabey Eski Vekil Mahmut Göksu’nun başkanı olduğu Yeni Dünya Vakfı’na, İBB’den hortumlanan 2 trilyonu haber yapmasına öfkelenen vekil M.Göksu,
21.11.2019 günü Yenikapı’da yapılan Adıyaman etkinliğinde ve Gölbaşı standını ziyaret eden Gerger Belediye Başkanı, Mersin Adıyamanlılar Dernek ve Vakıf Başkanı Haci Sarıdoğan ve onlarca Gergerli ve Gölbaşılı huzuru önünde E.Vekil Göksu gazeteciye sataşmada bulundu. Daha sonra araya girenlerce olay büyümeden önlendi.
BU OLAYA BÜYÜK TEPKİ
İlk Tepki AKP’li Gerger Belediye Başkanı Erkan Aksoy’dan geldi. Başkan Aksoy;
“Yenikapı Gölbaşı standında duayen Gazeteci Haci Boğatekin, Eski Milletvekili Mahmut Göksu’nun yaptığı sataşma ve saldırı asla kabul edilemez, bir vekile yakışmayan davranışlardır. Bu saldırı Gerger ve Gölbaşı Belediye Başkanlarına yapılmıştır. Asla kabul etmiyoruz.” dedi
İKİNCİ TEPKİ VALİDEN
“Olay bana intikal etti. Bu güzel günde karşılıklı ziyaret sırasında yapılması uygun değildir. Gazeteciye geçmiş olsun diyorum. Olayın tatlıya bağlanmasını diliyorum.”
GÖLBAŞI BELEDİYE BAŞKANI ÜZGÜN
“CHP’li standını ziyaret eden Gölbaşı Belediye Başkanı İskender Yıldırım; “Eski Vekil Göksu’nun bir haber nedeniyle sataşacak yer araması bu yerin de Gölbaşı standı olması üzücü ve hiç olmaması gereken bir şeydir. Gazeteci abimden biraz bağışlayıcı olmasını diliyorum.” dedi.
AKP’Lİ SAMSAT BELEDİYE BAŞKANI FIRAT
“Haci Abi seni seviyoruz, tek özgür sesimizsin. Hep bize ağalar deyip durursun bak sizin fakir dedikleriniz gazeteciye saldırıyor. Bu olayı kınıyorum.” dedi.
VEKİL AHMET AYDIN’DA ÜZÜLDÜ
İl valisi ile Gerger standını ziyaret eden Ahmet Aydın’a Boğatekin’in “Mahmutları gördük Ahmetlere şükür ediyoruz. Hep beni eleştiriyorsun hiç kızmıyorum. Herkes Ahmet mi ki kızmasın, bak Mahmutlar demek ki kızıyormuş” dedi.
EN SERT TEPKİ BAŞKAN SARIDOĞAN’DAN
Mersin Adıyaman Sosyal Yardımlaşma Vakfı Başkanı Haci Sarıdoğan;
“Memleketin sesi soluğu, gözü kulağı olan Gazeteci Boğatekin’e Göksu’nun yaptığı saldırı kabul edilemez. O saldırı hepimize yapılmıştır. Göksu’yu kınıyor, Boğatekin’i destekliyorum.” dedi.

Kaynak:Gerger Fırat Gazetesi

 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>