Hükümet Konağı, Tarihi Bir Gün, Vizontele

Geçtiğiz günlerde Esenler için tarihi bir gün diye adlandırdığımız günde Esenlerde hükümet konağımızın temel atma töreniydi.

16:16:00 | 2018-11-11

Tören sırasında konuşmacıların hepsi esenlerde bu törenin tarihi bir gün olduğunu belirttiler. Açıkçasını söylemek gerekirse bu konuşmaları dinlerken “vizontele “adlı sinema filmi aklıma geldi.

Bu filmde kasabaya Devlet tarafında bir televizyon gönderilir. Kasaba halkı bu güne kadar televizyonun ne olduğunu bilmemektedir. Belediye başkanı vizontele’yi getiren heyeti karşılama törenleri kuruyor. Şehre bir başbakan gelmiş gibi heyeti karşılıyorlar. Sonrasında ise belediye başkanı kasaba meydanına halkı toplayarak belediye binasından bir konuşma yapıyor.

Bugün kasabamız için tarihi bir gündür, kasabamıza vizontele geldi.

Tabi halk soruyor

—ne açıdan tarihi bir gündür?

—Başkan cevaplıyor“hani radyoda cumhur reis konuşuyor ya biz onun sesini duyuyoruz ya artık hem sesini duyacağız hem de resmini göreceğiz, Zeki Müren’i bile göreceğiz” diye cevaplıyor.

—Halk yine soruyor peki biz onları göreceğiz, onlarda bizi görecek mi?

—başkan “vallahi onu bende bilmiyorum “der.

İşte bu sorunun cevabı muamma maalesef bizim yıllarca gördüklerimiz bizleri görmedi. Ya görmek istemediler yâda görüp gözlerini kapattılar. Yahu İstanbullun göbeğinde bir ilçe var. Bu ilçenin hükümet konağına konak demeye bin şahit lazım siz dört dönem iktidarda olacaksınız bunları görmezden geleceksiniz. Yıllar sonra baskıyla kendi haline terk edilmiş sahipsiz ilçeye bir konak yaptıracaksınız onu da tarihi bir gün olarak adlandıracaksınız. Peki, sormazlar mı daha önce bu ilçeyi yönetenlerle aynı düşüncede değilmiydiniz?

Vizontele misali bizler sizi 15 yıldır görüyoruz. Sizler bizi görmediniz aramızda hep bir perde varmış gibi…

Aslında tarihleşen atığınız temel değildi. Yaptığınız konuşmalarla Esenleri tarihleştirdiniz. Bizler sadece buna şahitlik ettik…

18.07.2012 

Bu Yazı 2962 Kez Okunmuş

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü