İBB’de karşı çıkmıştı: AKP’li Tevfik Göksu, 10 milyonluk borçlanma yetkisi aldı

İBB’nin koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü meclis toplantısı yapmasına karşı çıkan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, başkanlığını yaptığı Esenler Belediye Meclisi'nden oy birliği ile 10 milyon liralık borçlanma yetkisi aldı

16:35:58 | 2020-05-28

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü meclis toplantısı yapmasına karşı çıkan AKP Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, başkanlığını yaptığı Esenler Belediyesi’nin meclisini olağanüstü topladı.

İBB Meclisi’nde salgın önlemleri kapsamında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun borçlanma yetkisini engelleyen AKP grubunun başkanvekili Göksu, kendi ilçesinde meclisten oy birliği ile 10 milyon liralık borçlanma yetkisi aldı.

Meclis gündemine; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'nün iptal-ihdas hakkındaki teklifi, Özel Kalem Müdürlüğünün Çalışma Usul ve Esasları Yönetmeliği'nde yapılacak değişiklik, Esenler Menderes Mahallesi'nde “emniyet tesis alanı” için imar planı değişikliği, satış ve borçlanma yetki talebine ilişkin 5 madde görüşüldü.

Meclis oturumunda koronavirüs salgını nedeniyle ‘yurttaşlara sunulan tüm kamu hizmetlerinin daha etkin ve verimli yürütülmesi’ için Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu'ya 10 milyon liralık borçlanma yetkisi verildi. Üstelik karar oy birliği ile alındı.

Göksu'nun yönettiği olağanüstü meclis oturumunu İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı da izleyici bölümünden takip etti.

Toplantıyı değerlendiren Subaşı, “Göksu, İBB'nin olağanüstü meclis toplantısı yapmasını gereksiz diyerek tüm toplantılarımızda karşı çıktı ama kendi belediyesinde olağanüstü meclisi topladı. Nasıl bir olağanüstü meclis toplantısı olacağını izlemek istedim” dedi.

'İBB MECLİSİ'NDE ELEŞTİRDİĞİ HER ŞEYİ KENDİSİ YAPTI'

Subaşı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun borçlanma yetkisine karşı çıkarak tırpanlayan AKP grubunun başkanvekili Göksu'nun kendi belediye meclisinde borçlanma yetkisi aldığını anlattı.

İBB Meclisi'nde ‘fırsatçılık yapıyorsunuz gündeme korona ile ilgisi olmayan maddeler eklediniz’ eleştirisi yönelten Göksu'nun kendi meclisinde salgın ile ilgisi olmayan imar planı değişikliği, yönetmelik değişikliği gibi konuları getirdiğini aktardı.

Subaşı “Bir imar dosyası yasaya aykırı şekilde İmar ve Bayındırlık Komisyonu'na sevk edilmeden meclisten geçirildi. İBB'de söylediği, iddia ettiği hiçbir şeyi kendi meclisinde yapmadı. İBB Meclisi'nde eleştirdiği her şeyi kendi meclisinde hayata geçirdi” diye konuştu.

 

ilgili haber Linkleri

http://www.gazeteesenler.com/esenler-belediyesi-birinci-olaganustu-meclis-toplantisi-mayis-de-toplandi-h10590.htm

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   TEKSTİLKENT ESENLER GİYİMKENT ESENLER BELEDİYESİ ÇEVREVE ŞEHİRÇİLİK BAKANLIĞI

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>