İBB'de yeni atama: Remzi Albayrak İtfaiye Daire Başkanı oldu

İBB’nin yeni İtfaiye Daire Başkanı Remzi Albayrak oldu. Albayrak yerel seçimlerde CHP’nin Bayrampaşa Belediye Başkanı adayıydı.

21:05:08 | 2019-09-05

 -- Adversting 5 --

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, çalışma ekibini oluşturmaya devam ederken, Bayrampaşa’dan da önemli bir isme görev verdi.
İmamoğlu’nun İBB İtfaiye Daire Başkanlığı görevine 31 Mart yerel seçimlerinde CHP Bayrampaşa Belediye Başkan Adayı olan Remzi Albayrak’ı getirdiği bildirildi.
31 Mart yerel seçimlerinde Bayrampaşa’da AK Parti ile CHP arasındaki oy farkını büyük oranda kapatan ve az bir farkla belediye başkanlığını kazanamayan Remzi Albayrak’ın, İBB’nin İtfaiye Daire Başkanlığı’na getirilmesi özellikle Bayrampaşa’daki CHP teşkilatı ve Boşnak camiası tarafından memnuniyetle karşılandı.

Remzi Albayrak kimdir?
1964 yılında eski Yugoslavya’nın Sancak bölgesinde doğan Remzi Albayrak, 1969 yılında Türkiye’ye göç etti. Sırasıyla Şehit Kamil Balkan İlkokulu, Oğuzhan Ortaokulu, Kuleli Askeri Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı’nı bitirdi. 
Remzi Albayrak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin çeşitli birlik ve kurumlarında görev alırken, 2010 yılında Albay rütbesiyle emekli oldu. 
Askerlik hayatı boyunca Bosna-Hersek’teki savaşta NATO (SFOR) karargahında, Almanya’nın Heidelberg şehrinde bulunan 7. Amerikan Ordusu’nda  (LANDCENT) ABD’nin San Antonio şehrindeki Lackland Air Forse Base’de yurtdışı görevleri icra etti.
İstanbul Üniversitesi’nde Türkçe’nin Yabancı Dil Olarak Eğitimi, Beykent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ile Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanlarında toplam üç yüksek lisans çalışması yaptı. İstanbul Üniversitesi’nde ise İngiliz Dili Eğitimi alanında doktora çalışmasına devam etti. 2017 yılında CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı seçilen Remzi Albayrak, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Bayrampaşa Belediyesine CHP’den aday oldu. 
Evli ve dört çocuk sahibi olan Remzi Albayrak, iyi seviyede İngilizce, Boşnakça, Sırpça ve Hırvatça bilmektedir.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İBB Bayrampaşa İstanbui Esenler

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>