İBB. İzin Alınmayınca Esenler Belediyesi İle Saatlerce Gergin Anlar

İBB’den izin alınmayınca Esenler Belediyesi Zabıtası ile İBB Zabıtaları gergin anlar yaşadı.

00:54:44 | 2021-10-16

Haber/Hasan Gürsoy

Hafta sonu 16-17 Ekim tarihlerinde Esenler'deki Dörtyol Meydanı'nda düzenlenecek olan Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Nar ve Çiğköfte Festivali için kurulan stant çalışmalarında  İBB ve Esenler Belediye Zabıtalarını karşı karşıya getirdi.

İBB AKP Grup Başkan Vekili Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’nun son zamanlarda İBB Meclisinde sert çıkışları ve açıklamaları  Dörtyol Meydanı'nda düzenlenecek olan Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Nar ve Çiğköfte Festivali için kurulan stant çalışmalarında gergin anlar yaşanmasına neden oldu. Dörtyol Meydanı'nın kullanım hakkının İBB olması nedeniyle kurulan stantlar için İBB yetkilileri izin alınması gerekliliğini Esenler Zabıtalarına ifade ettiler. Esenler Belediye Zabıta yetkilileri “burada daha önce izin almadan etkinlik yapılıyordu. Esenler Kaymakamlığından gerekli izinleri aldık ancak İBB meydanların kullanmak için İBB. İzin alınacak diyorlar. Biz stantlarımızı kuracağız”  denilmesi üzerine başlayan gerginlik yaklaşık 4-5 sürdü. Yaşanan gerginlikte CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara, Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Başkan Yardımcısı Üzeyir Oruç ve Esenler Belediye Başkan Danışma Abdullah Aksu Dörtyol Meydanı'na geldi.

Yaşanan gerginlik İzin ve yetki konusunda İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara gazetemize açıklamada bulundu.

Elinde izin dilekçesi ile Meydana gelen Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Başkan Yardımcısı Üzeyir Oruç “daha önce düzenlediğimiz etkinliklerde izin almadık. İzin dilekçemizi sunduk ve İBB İmamoğlu’nu kınıyorum” diyerek gazetemize açıklamalarda bulundu.

 

Esenler Adıyamanlılar Derneği (Esader) Başkan Yardımcısı Üzeyir Oruç gazetemize yaptığı açıklamada İBB Ekrem İmamoğlu’nu kınama üzerine tekrar İyi Parti Esenler İlçe Başkanı Ömer Kara gazetemize açıklamada bulundu.

 Açıklamayı Ddinlemek için Linki tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=3Np60Di-KAI 

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul İBB Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi Esenler Belediyesi Zabıtası

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>