" />

 

İmamoğlu Esenleri 2.kez Salladı

CHP İBB adayı Ekrem İmamoğlu 31 Mart seçimlerine 3 gün kala Esenlere geldi, halk İmamoğlu’na büyük ilgi gösterdi. Esenlere 2.gelişinde halkın büyük sevgisini gören İmamoğlu önce Oruçreis mahallesine uğradı daha sonra Esenler Cumhuriyet meydanında kendilerini bekleyen kalabalığa konuştu.

16:36:58 | 2019-03-28

 -- Adversting 5 --

Yaklaşık 4-5 bin kişinin toplandığı kalabalığa konuşan İmamoğlu’nun konuşmasından satır başları.

İmamoğlu: ben bu yolculuğa çıktığımda sizler güler yüzlü, samimi bir süreç yaşatacağım sözünü verdim.tek bir gün kötü bir dil kullanmayacağımı, özüm neyse sözüm o olacağını, iyiliği, sevgiyi ve saygıyı temsil edeceğim söylemiştim.umuyorum sizinle çıktığım bu meşakkatli yolda kimseler kırmamışım, sizleri incitmemişimdir.seviyeli ve halkımızı üzmeden bir siyaset yaptığıma inanıyorum. Birbirine buzlaşan kalpleri eriteceğim. Birbirine bakan çekik gözleri tedavi edeceğim, gözler birbirine güzel bakacak. Farklı sözler söyleyenler ayrıştırır, ötekileştirir, biz buna son vereceğiz. Bu topraklarda kökleri çok derinlerde olanlar var ve bu köklerden Türkiye’nin her tarafında yetişen değerlerimiz var. Biz bunları birleştirip kucaklaştıracağız. 

Mevlana’yı, Pır sultanı, Hacı-Bektaşi veliyi temsil ediyoruz

Bu ülkenin idarecisiysen ne söylediğini bilmelisin, konuşmalarındaki her kelimeye dikkat etmek zorundasın. Bu güzel topraklarda yetişmiş ve hayatını sürmüş bir nebzede bize yaşam felsefelerini bırakmış Mevlana’yı, Pır sultanı, Hacı-Bektaşi veliyi temsil ediyoruz. Hiç bir kimseyi ayrıt etmeden bu cennet vatanın bayrağını yüceltmeyi ve devlet adamlılığını M.Kemal Atatürk’ten öğrendik.

Hani milletin iradesine saygı duymak olurdu demiştiniz

Sayın Cumhurbaşkanına şu sözleri bu meydandan hatırlatıyorum: hani millet, halk ne derse o olurdu, hani milletin iradesine saygı duymak olurdu demiştiniz. Siz bugün çıkmış halkı tehdit ediyorsunuz, halkı tehdit etmekle olmaz, herkes halkın kararına saygı göstermeli.

Ekonomik yoksulluğu da, insanlık yoksulluğunu da gidereceğiz

İstanbul’da yeşil alanı en az olan ilçede oturuyorsunuz. Biz şehirlerdeki tüm fakirlikleri ve yoksullukları gidereceğiz. Ekonomik yoksulluğu da, insanlık yoksulluğunu da gidereceğiz. Biz bu şehirlerde çevre ve adalet yoksulluğunu gidereceğiz.

İmamoğlu “farkında mısınız tamda sırası size bir sır vereyim. Esenlerde ve İstanbul’da kazanıyoruz. Bizim bu seçimde İstanbul’da kaybeden olmayacak. Mahallenin gençleri için umut olmaya geliyorum.”

Güzel sözler bizim şiarımız. Bundan vazgeçmeyeceğiz. Kötü söz söyleyeni ise Allah ıslah etsin. Başka bir şey söylemeye gerek yok. Son olarak başka bir şey daha yoruldular artık üretemiyorlar. Ne diyorsak aynı şeyleri söylüyorlar. N e anlatıyorsak taklit ediyorlar. Akıllarında kilerini unuttular. Yorulanlar ne yapılır gönderilir. Gönderin gitsin…

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   " class="label label-info tags_btn" href="-etiket.htm">

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>