İmamoğlu’ndan Afiş Tepkisi: Kimse Susup Oturmamızı Beklemesin!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, kentin belli noktalarına asılan Kanal İstanbul afişlerinin polisler tarafından sökülmesine tepki göstererek, “Kimse susup oturmamızı beklemesin” dedi.

20:31:26 | 2020-08-19

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, kentin belli noktalarına asılan “Ya Kanal Ya İstanbul” yazılı bilgilendirme afişlerinin İstanbul Valiliği tarafından polislere toplatılmasına tepki gösterdi. İmamoğlu, “Kimse susup oturmamızı beklemesin”dedi.

“RANT PROJESİNE KARŞI BİLGİLENDİRME FAALİYETLERİMİZ İSE DEVAM EDECEK”

İlgili mevzuat gereği sadece yargı kararıyla gerçekleştirilmesi gereken işlemin yargı kararı olmaksızın yapıldığının altını çizen İmamoğlu, “Dün öğlen sayın valimize afişlerin Cuma günü değişeceğini söylememe rağmen 24 saat bile tahammül edilemeden gece yarısı polisimizin başka işi yokmuş gibi pankart söktürülüyor. Yazık, çok üzücü. Şehrin huzuru için bu süreci kendi haline bırakacağız ama unutmayacağız. Rant projesine karşı bilgilendirme faaliyetlerimiz ise devam edecek. Kimse susup oturmamızı beklemesin” dedi.

“SONUNDA KAZANAN HUKUK VE DEMOKRASİ OLACAKTIR”

İstanbul’a büyük yıkım getirecek Kanal İstanbul projesiyle ilgili bilgilendirme afişlerinin hukuksuzca söküldüğünü dile getiren İmamoğlu şöyle devam etti:

“Yasa gereği bölücü ve yıkıcı olmayan afişler ancak mahkeme kararıyla kaldırılabilir. Maalesef bir avuç insan artık yargı kararına bile gerek duymadan canının istediğini yapıyor. Hukuksuzluk ülkenin en büyük sorunu haline gelmiştir. Elbet sonunda kazanan hukuk ve demokrasi olacaktır. Bu uygulamaların sorumluları bunu unutmasın.”

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi

Tümü