IŞİD, ABD ordusunu vurdu

ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı`nın (CENTCOM) Twitter ve YouTube hesapları, IŞİD olduğu düşünülen bir grubun saldırısına uğradı. Hesaplara saldırı düzenleyen hackerlerin IŞİD`e desteklediği belirtiliyor. Saldırı sonrasında ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı Twitter hesabını kapattı.

11:35:00 | 0000-00-00

IŞİD, ABD ordusunu vurdu

ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı`nın (CENTCOM) Twitter ve YouTube hesapları, IŞİD olduğu düşünülen bir grubun saldırısına uğradı. Hesaplara saldırı düzenleyen hackerlerin IŞİD`e desteklediği belirtiliyor.

Saldırı sonrasında ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı Twitter hesabını kapattı.

Cybercaliphate (Siber Halifelik) kullanıcı adlı kişi, ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı`na attığı tweette "Siber halifelik aranızda. Bilgisayarlarınızın içindeyiz. Tüm askeri üstlerinizdeyiz" diye yazdı.

Hacklenen hesaptan 18 mesaj atan kullanıcı, "Durmayacağız" tweetini attı. ABD askerlerinin takip ettiklerini ve aileleri hakkında her şeyi bildikleri şeklinde mesajlar yazan kullanıcı, hesap kapatılmadan önce Çin ve Kuzey Kore`nin askeri pozisyonlarına dair istihbarat görüntüleri olduğu düşünülen dosyalar paylaştı.

ABD Merkez Kuvvetleri Komutanlığı Suriye ve Irak`taki koalisyon güçlerinin IŞİD`e karşı yürüttükleri hava operasyonlarının koordinasyonunu sağlıyor.

Odatv.com

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü

-- Adversting 7 --

<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: "ca-pub-8630624320449895",
enable_page_level_ads: true
});
</script>