İSMAİL ALTUNSARAY`DAN `VEYSEL` TÜRKÜLERİ

Usta halk ozanı Âşık Veysel, ölümünün 44`üncü yılında Esenler`de anıldı. Veysel`in türkülerini, Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Altunsaray seslendirdi.

11:57:00 | 0000-00-00

İSMAİL ALTUNSARAY`DAN `VEYSEL` TÜRKÜLERİ

Usta halk ozanı Âşık Veysel, ölümünün 44’üncü yılında Esenler`de anıldı. Veysel`in türkülerini, Türk Halk Müziği Sanatçısı İsmail Altunsaray seslendirdi.

Esenler Belediyesi tarafından Âşık Veysel’in ölümünün 44’üncü yıl dönümünü dolayısıyla düzenlenen programda büyük halk ozanının türküleri Esenler`de yankılandı. Sanatçı İsmail Altunsaray tarafından seslendirilen türküler, dinleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

TÜRKÜLERİYLE ANILDI

Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen anma töreninde İsmail Altunsaray; "Kara Toprak", "Çiğdem Der Ki", "Uzun İnce Bir Yoldayım" gibi sevilen türküleri seslendirdi. Veysel`i  anlatan tanıtım filmiyle başlayan konser, "Beni Hor Görme Kardeşim" türküsüyle son buldu.

ÖRNEK BİR İNSAN, USTA BİR OZAN

Âşık Veysel`in örnek aldığı bir ozan olduğunu söyleyen Altunsaray, "Âşık Veysel örnek bir insan, örnek bir ozandı. `Beni topraktan ayırmayın. Ölümümde dahi toprak olayım. Kimisine ot, kimisine süt olarak geriye döneyim` diyen ustamızı rahmetle anıyoruz" dedi.

SAZA, SÖZE GÖNLÜNÜ VERDİ

Geceye katılan ve türkülere eşlik eden Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu da, "Anadolu`nun bir büyük ustasını, bir büyük aşığını, ömrünün sonuna kadar uzun ince bir yolda gece-gündüz demeden, dur-durak bilmeden yol alan Âşık Veysel`i Esenler`de anmaktan mutluluk duyuyoruz. Âşık olmak zor iştir... Onlar sözlerini gönülleriyle söylerler. Gönülden konuşurlar, yaptıkları işe gönüllerini verirler. Bir gönül insanı olan Veysel`i sevgi ve saygıyla anıyoruz" diye konuştu.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :  

Tümü