Kaplan “adeta esnafımıza eziyet ediyorlar”

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan “Esenler Belediyemiz, esnafınızın önlerini açacak çalışmalar yapması gerekirken adeta esnafımıza eziyet ediyorlar” dedi.

15:30:59 | 2021-09-22

Haber/Hasan Gürsoy

Geçtiğim günlerde Esenler Davutpaşa caddesinde ayakkabı satışı yapan esnaf Mehmet İnceoğlu yaşadığı ekonomik sıkıntıdan dolayı işyerinin önünde satışa sunduğu ayakkabılarını yaktı. Bunun üzerine Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan esnafı ziyarette bulundu.

“Esenlerin en eski ayakkabı esnaflarından olan kadim dostum Sayın Mehmet İnceoğlu’nu ziyaret ettik”

Ziyaretten sonra Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan Gazetemize açıklamada bulundu. Kaplan Halkımızdan ve esnaflardan uzak olmak bu olsa gerek diyerek şunları söyledi. Kaplan “Haksızlıklara dayanamayarak kendi sattığı ayakkabıları yakarak, halden anlamayan, halktan ve esnaftan uzak anlayışı protesto eden, Esenlerin en eski ayakkabı esnaflarından olan kadim dostum Sayın Mehmet İnceoğlu’nu ziyaret ettik. Geçmiş olsun dileklerinde bulunduk.”

“Yerel yöneticilerin halden anlama kapasitelerinin yüksek olması gerekir”

Yaklaşık olarak 4-5 senedir yaşadığımız ekonomik kriz içinde olan halkımız ifade eden Kaplan “çiftçimiz, esnafımız, emeklimiz, işsizlerimiz geçinemeyecek durumda. Esenler Belediyemiz, esnafınızın önlerini açacak çalışmalar yapması gerekirken adeta esnafımıza eziyet ediyorlar. Yerel yöneticilerin halden anlama kapasitelerinin yüksek olması gerekir, hiç bir şey bilinmiyorsa, empati yapsınlar, yada esnaflarımızla oturup onları dinleme zahmetinde bulunsunlar.”

“Esenlerlileri dahi dinlemiyordur ve gördüğümüz olaylar maalesef yaşanıyor hale geldi.”

Yöneticilerimizin tuzu kuru maaşlarını tıkır tıkır alıyor diyen Kaplan “Esnafımızın, halkımızın yaşadığı hayatta zorluklar içerisinde olduğunu dahi bilemeyecek kadar halktan kopmuşlar uzaklaşmışlar artık Esenlerlileri dahi dinlemiyordur ve gördüğümüz olaylar maalesef yaşanıyor hale geldi. Buradan Esenler belediyesi yöneticilerine soruyoruz. Pandemi dönemi öncesi 2019’a kültür işlerine harcadığınız 11 milyon hizmet bedelini Pandemi döneminde 22 milyona çıkartarak ne yapmaya çalışıyordunuz?”

“Hangi mantık ve yönetim anlayışıyla bu yardımları azaltınız”

Esenler Belediyesinin o Pandemi döneminde sosyal yardımları 11 milyon TL’den neden 5,5 milyon TL’ye indirdiniz diyen Kaplan şöyle devam etti; Hangi mantık ve yönetim anlayışıyla bu yardımları azaltınız. Aksine Pandemi döneminde kültür işlerinin hemen hemen hiç yapılmaması gerekirken %100 arttırdınız. Böyle bir yönetim anlayışını şiddetle reddediyoruz. Önceliğimiz Esenlerlilerin yanında, esnafımızın yanında olabilmektir. İnsanlarımızı ezmeyin, insanları hor görmeyin, tepeden bakmayın, sonuçta bu esnaflarımız yıllarca devlete vergi veriyorlar, hizmet ediyorlar, istihdam sağlıyorlar. Yıllarca söylüyorum, esnafımızı kollayın, yanında olun, kriz dönemlerinde, Pandemi döneminde nakit desteği verin, bütçeyi daha da anlamlı kullanın.

“360 milyon bütçesi var olan Esenler Belediyemiz esnaflarımıza rahatlıkla bir miktarını hibe edebilir”

Konuşmasının sonunda Kaplan “Esener’e yakışmayan işlerden uzak durun. Esenlerin esnafına sahip çıkın, görüyorsunuz birçok esnafımız kepenk kapattı, ya da kredi kullanıyorlar, ayakta kalmak, kiralarını ödeyebilmek için. Zor şartlarda ayakta durmaya çalışıyorlar. 360 milyon bütçesi var olan Esenler Belediyemiz esnaflarımıza rahatlıkla bir miktarını hibe edebilir.

data-ad-client="ca-pub-8630624320449895">
ETİKET :   İstanbul Esenler Esenler Belediyesi Esenler Kaymakamlığı CHP İYİ PARTİ Sadet Partisi Gelecek Partisi Mustafa Kaplan

Tümü